Manchester City vyhrál na Chelsea a je první. United i Tottenham deklasovaly soupeře

Aktualizováno 30. 9. 2017 20:47
Harry Kane vstřelil další dvě branky a Tottenham neměl v Huddersfieldu žádný problém. Jasně vyhrál i Manchester United. Ve šlágru kola anglické Premier League pak Manchester City zvítězil nejtěsnějším rozdílem na hřišti Chelsea.
De Bruyne z Manchesteru City se raduje se spoluhráči z branky v utkání proti Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Ve šlágru 7. kola anglické fotbalové ligy porazili hráči Manchesteru City obhájce titulu Chelsea 1:0 a udrželi první místo o skóre před svým městským rivalem. V 67. minutě rozhodl Kevin De Bruyne.

Manchester United přehrál na domácí půdě poslední Crystal Palace 4:0. Dva góly dal Marouane Fellaini, stejně jako Harry Kane z Tottenhamu, který zvládl i čtvrté venkovní utkání v sezoně, když zvítězil na hřišti Huddersfieldu 4:0. Nováček soutěže přišel o domácí neporazitelnost. West Bromwich neudržel dvoubrankové vedení a remizoval s Watfordem 2:2.

První poločas na Stamford Bridge mnoho zajímavého nenabídl. Jedinou vážnější příležitost měl až těsně před odchodem do kabin hostující Fernandinho, Courtois ale jeho hlavičku vyboxoval. Hlavního událostí prvního dějství tak bylo nucené střídání Álvara Moraty. Nejlepší střelec "Blues" musel odstoupit pro zranění v 35. minutě, nahradil ho Willian.

Po pauze postupně převzali otěže zápasu svěřenci Pepa Guardioly. Sterlingova rána letěla ještě vedle a gól nepadl ani po slibném náznaku Davida Silvy. V 67. minutě už se ale "Citizens" dočkali. Gabriel Jesus narazil De Bruynemu a ten křížnou střelou propálil svého krajana v brance Chelsea. Belgický záložník vstřelil devět ze svých jedenácti posledních zásahů zpoza velkého vápna.

Pět minut před koncem mohl pojistit tři body svému týmu Gabriel Jesus, ale jeho pohotový volej vyhlavičkoval z brankové čáry Rüdiger. Hráči Chelsea ztratili v dosavadním průběhu ligové soutěže na domácím hřišti už osm bodů, což je o dva víc než za celý loňský ročník dohromady.

Na prvním gólu Manchesteru v úvodu zápasu měl největší zásluhu Marcus Rashford. Mladý anglický reprezentant se kličkou zbavil bránícího Warda a našel v ideální pozici Juana Matu, který uklidil míč přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 36. minutě Marouane Fellaini, jenž si naběhl na Youngův přetažený centr a zblízka zavěsil. Belgický záložník vstřelil svou druhou ligovou branku v novém ročníku, čímž vyrovnal svůj gólový příspěvek z dvou předchozích sezon dohromady.

Fellaini si krátce po přestávce připsal druhý gól v zápase, tentokrát mu stačilo hlavou usměrnit ostrý Rashfordův centr. V závěru upravil na 4:0 Romelu Lukaku a se sedmi přesnými zásahy se osamostatnil v čele tabulky střelců.

Manchester pokračuje v úspěšném startu do sezony, zatím ztratil pouze u remízou na hřišti Stoke. Crystal Palace je naopak teprve druhým týmem v historii Premier League, který nevytěžil z úvodních sedmi kol ani bod.

Tottenham rozhodl o výsledku zápasu během 23 minut. Úvodní dva údery zasadili domácímu Huddersfieldu z rychlého protiútoku. Nejprve v 9. minutě uspěl Kane v osobním souboji za polovinou hřiště a samostatný únik zakončil obstřelením brankáře Lössla. O sedm minut později se po Eriksenově akci totéž povedlo Daviesovi.

Na 3:0 upravil v 23. minutě umístěnou střelou placírkou znovu Kane. Anglický střelec tak završil gólově nejúspěšnější měsíc v kariéře, když si ve všech zářijových utkáních připsal dohromady 13 branek. Zároveň jako první hráč od roku 1997 vstřelil ve třech venkovních ligových zápasech za sebou dva a více gólů. Podobný kousek se naposledy povedl před dvaceti lety Denisi Bergkampovi v dresu Arsenalu.

V druhém poločase už výraznější šance k vidění nebyly, přesto se Tottenham trefil ještě jednou. V nastaveném čase pečetil na 4:0 po dalším brejku Moussa Sissoko.

Hráči West Bromwiche získali doma proti Watfordu v rozmezí tří minut prvního poločasu dvoubrankové vedení, když se trefili Rondón a Evans. Jenže před poločasem snížil svou třetí ligovou brankou v sezoně Doucouré a vyrovnání zařídil v páté minutě nastavení zápasu hlavou Richarlison. Watford se díky získanému bodu vyhoupl na pohárovou pátou příčku, i když řada jeho konkurentů má ještě utkání k dobru.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Huddersfield - Tottenham 0:4 (9. a 23. Kane, 16. Davies, 90.+1 Sissoko), Bournemouth - Leicester 0:0, Manchester United - Crystal Palace 4:0 (35. a 49. Fellaini, 3. Mata, 86. Lukaku), Stoke - Southampton 2:1 (40. Diouf, 85. Crouch - 75. Jošida), West Bromwich - Watford 2:2 (18. Rondón, 21. Evans - 37. Doucouré, 90.+5 Richarlison), West Ham United - Swansea 1:0 (90. Sakho), Chelsea - Manchester City 0:1 (67. De Bruyne).