Jízda Manchesteru City pokračuje. Crystal Palace nadělil pět branek

Aktualizováno 23. 9. 2017 21:01
Manchester City dál vládne Premier League. V sobotním duelu porazil Crystal Palace 5:0. Vítězili i další favorité, United vyhráli v Southamponu 0:1, Chelsea zase na Stoke 0:4, Liverpool v Leicesteru 2:3 a stejným výsledkem uspěl i Tottenham nad West Hamem.
Raheem Sterling se raduje z branky v síti Crystal Palace
Raheem Sterling se raduje z branky v síti Crystal Palace | Foto: Reuters

Manchester - Oba manchesterské kluby i po šestém kole anglické ligy zůstanou v čele tabulky. "Citizens" porazili Crystal Palace 5:0, United vyhráli 1:0 v Southamptonu. Uspěla také třetí Chelsea, jež zvítězila ve Stoke jasně 4:0 a na vedoucí duo ztrácí tři body.

Manchester City byl proti Crystal Palace podle očekávání od začátku aktivnějším týmem, ve dvacáté minutě jej ale mohl zaskočit Benteke, jehož pokus skončil na brankové konstrukci. V závěru poločasu už se ale prosadili domácí, když si po Silvově přihrávce efektně obhodil obránce Sané a překonal brankáře Hennesseyho.

Pravě Sané se po změně stran přesunul do role asistenta a v 51. minutě připravil gól pro Sterlinga. Anglický reprezentant skóroval ve čtyřech zápasech Premier League po sobě poprvé v kariéře a vzápětí si na konto připsal další zásah na 3:0. Prosadil se také po Saného přihrávce argentinský střelec Agüero a v úplném závěru ještě Delph.

Crystal Palace se stal prvním týmem od sezony 2009/10, který prohrál úvodních šest utkání sezony. Naposledy se to stalo Portsmouthu. Londýnský celek navíc dosud nevstřelil branku. "Citizens" dali pět a více gólů v posledních třech ligových duelech, což se naposledy v rámci jedné sezony povedlo Blackburnu v ročníku 1958/59.

Manchester United s městským rivalem drží krok a zaostává pouze o skóre. O výhře v Southamptonu rozhodl ve dvacáté minutě Lukaku, jehož hlavičku sice reflexivně Forster vyrazil, na dorážku už ale nestačil. Belgický kanonýr dal v prvních šesti kolech stejný počet branek.

Útočník Álvaro Morata byl hlavní postavou duelu Stoke - Chelsea. Už ve druhé minutě poněkolikáté v sezoně zafungovala spolupráce centrujícího Azpilicuety a zakončujícího Moraty, po půlhodině hry přidal další branku střelou z hranice šestnáctky Pedro. Další dvě trefy zaznamenal Morata po změně stran, na kontě má už šest zásahů.

Forvard Tottenhamu Kane prokázal, že nepřesvědčivé výkony ze srpna jsou zapomenuty, a znovu potvrzuje roli kanonýra. V rozmezí 34. a 38. minuty dvakrát překonal gólmana Harta. Domácí kouč Slaven Bilič nemusel v prvním poločase řešit pouze špatný výsledek, po půlhodině navíc musel vystřídat zraněného útočníka Antonia, střelce devíti ligových branek z minulé sezony.

Po hodině hry mohl Kane završit hattrick, trefil však tyč. Akce ale pokračovala a ke střele se dostal Eriksen, který zakončil k tyči a s 33 góly se stal nejlepším dánským střelcem v Premier League. Překonal Nicklase Bendtnera, který zásahy sbíral v Arsenalu a Sunderlandu.

Tottenham se ale o výhru ještě strachoval. V 65. minutě snížil po rohovém kopu Hernández a o chvíli později šli hosté do deseti po Aurierově vyloučení. Tři minuty před koncem vstřelil kontaktní branku hlavou Kouyaté, "Kohouti" ale v nervózním závěru těsné vedení udrželi.

Liverpoolský útočník Salah otevřel hlavou skóre v Leicesteru po čtvrthodině hry po povedeném Coutinhově centru. Egyptský reprezentant se v této sezoně přímo podílel na sedmi soutěžních brankách Liverpoolu: šest dal a na jednu přihrál.

Po chvíli vedli "Reds" už o dvě branky, když z přímého kopu překonal Schmeichela Coutinho. Naději pro Leicester vykřesal Okazaki, který po rohovém kopu vstřelil gól do šatny. V 68. minutě Henderson vrátil hostům dvoubrankové vedení, o které ale vzápětí znovu přišel po Vardyho trefě.

Právě Vardy měl v 73. minutě možnost vyrovnat z pokutového kopu, jeho střela ale nebyla přesvědčivá a Mignolet se vytáhl. Liverpool tak udržel těsné vítězství a po dvou zápasech naplno bodoval.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

West Ham United - Tottenham 2:3 (65. Hernández, 87. Kouyate - 34. a 38. Kane, 60. Eriksen), Burnley - Huddersfield 0:0, Everton - Bournemouth 2:1 (77. a 82. Niasse - 49. King), Manchester City - Crystal Palace 5:0 (51. a 59. Sterling, 44. Sané, 79. Agüero, 89. Delph), Southampton - Manchester United 0:1 (20. Lukaku), Stoke - Chelsea 0:4 (2., 77. a 82. Morata, 30. Pedro), Swansea - Watford 1:2 (56. Abraham - 13. Gray, 90. Richarlison), Leicester - Liverpool 2:3 (45.+3 Okazaki, 69. Vardy - 16. Salah, 23. Coutinho, 68. Henderson).