Jízda Manchesteru City pokračuje. Crystal Palace nadělil pět branek

Raheem Sterling se raduje z branky v síti Crystal Palace Raheem Sterling se raduje z branky v síti Crystal Palace autor: Reuters
Manchester City dál vládne Premier League. V sobotním duelu porazil Crystal Palace 5:0. Vítězili i další favorité, United vyhráli v Southamponu 0:1, Chelsea zase na Stoke 0:4, Liverpool v Leicesteru 2:3 a stejným výsledkem uspěl i Tottenham nad West Hamem.

Manchester - Oba manchesterské kluby i po šestém kole anglické ligy zůstanou v čele tabulky. "Citizens" porazili Crystal Palace 5:0, United vyhráli 1:0 v Southamptonu. Uspěla také třetí Chelsea, jež zvítězila ve Stoke jasně 4:0 a na vedoucí duo ztrácí tři body.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Prohlédněte zde

Manchester City byl proti Crystal Palace podle očekávání od začátku aktivnějším týmem, ve dvacáté minutě jej ale mohl zaskočit Benteke, jehož pokus skončil na brankové konstrukci. V závěru poločasu už se ale prosadili domácí, když si po Silvově přihrávce efektně obhodil obránce Sané a překonal brankáře Hennesseyho.

Pravě Sané se po změně stran přesunul do role asistenta a v 51. minutě připravil gól pro Sterlinga. Anglický reprezentant skóroval ve čtyřech zápasech Premier League po sobě poprvé v kariéře a vzápětí si na konto připsal další zásah na 3:0. Prosadil se také po Saného přihrávce argentinský střelec Agüero a v úplném závěru ještě Delph.

Crystal Palace se stal prvním týmem od sezony 2009/10, který prohrál úvodních šest utkání sezony. Naposledy se to stalo Portsmouthu. Londýnský celek navíc dosud nevstřelil branku. "Citizens" dali pět a více gólů v posledních třech ligových duelech, což se naposledy v rámci jedné sezony povedlo Blackburnu v ročníku 1958/59.

Manchester United s městským rivalem drží krok a zaostává pouze o skóre. O výhře v Southamptonu rozhodl ve dvacáté minutě Lukaku, jehož hlavičku sice reflexivně Forster vyrazil, na dorážku už ale nestačil. Belgický kanonýr dal v prvních šesti kolech stejný počet branek.

Útočník Álvaro Morata byl hlavní postavou duelu Stoke - Chelsea. Už ve druhé minutě poněkolikáté v sezoně zafungovala spolupráce centrujícího Azpilicuety a zakončujícího Moraty, po půlhodině hry přidal další branku střelou z hranice šestnáctky Pedro. Další dvě trefy zaznamenal Morata po změně stran, na kontě má už šest zásahů.

Forvard Tottenhamu Kane prokázal, že nepřesvědčivé výkony ze srpna jsou zapomenuty, a znovu potvrzuje roli kanonýra. V rozmezí 34. a 38. minuty dvakrát překonal gólmana Harta. Domácí kouč Slaven Bilič nemusel v prvním poločase řešit pouze špatný výsledek, po půlhodině navíc musel vystřídat zraněného útočníka Antonia, střelce devíti ligových branek z minulé sezony.

Po hodině hry mohl Kane završit hattrick, trefil však tyč. Akce ale pokračovala a ke střele se dostal Eriksen, který zakončil k tyči a s 33 góly se stal nejlepším dánským střelcem v Premier League. Překonal Nicklase Bendtnera, který zásahy sbíral v Arsenalu a Sunderlandu.

Tottenham se ale o výhru ještě strachoval. V 65. minutě snížil po rohovém kopu Hernández a o chvíli později šli hosté do deseti po Aurierově vyloučení. Tři minuty před koncem vstřelil kontaktní branku hlavou Kouyaté, "Kohouti" ale v nervózním závěru těsné vedení udrželi.

Hoffenheim s Kadeřábkem porazil Schalke, ligu stále vede Dortmund Hoffenheim s Kadeřábkem porazil Schalke, ligu stále vede Dortmund Čtěte zde

Liverpoolský útočník Salah otevřel hlavou skóre v Leicesteru po čtvrthodině hry po povedeném Coutinhově centru. Egyptský reprezentant se v této sezoně přímo podílel na sedmi soutěžních brankách Liverpoolu: šest dal a na jednu přihrál.

Po chvíli vedli "Reds" už o dvě branky, když z přímého kopu překonal Schmeichela Coutinho. Naději pro Leicester vykřesal Okazaki, který po rohovém kopu vstřelil gól do šatny. V 68. minutě Henderson vrátil hostům dvoubrankové vedení, o které ale vzápětí znovu přišel po Vardyho trefě.

Právě Vardy měl v 73. minutě možnost vyrovnat z pokutového kopu, jeho střela ale nebyla přesvědčivá a Mignolet se vytáhl. Liverpool tak udržel těsné vítězství a po dvou zápasech naplno bodoval.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

West Ham United - Tottenham 2:3 (65. Hernández, 87. Kouyate - 34. a 38. Kane, 60. Eriksen), Burnley - Huddersfield 0:0, Everton - Bournemouth 2:1 (77. a 82. Niasse - 49. King), Manchester City - Crystal Palace 5:0 (51. a 59. Sterling, 44. Sané, 79. Agüero, 89. Delph), Southampton - Manchester United 0:1 (20. Lukaku), Stoke - Chelsea 0:4 (2., 77. a 82. Morata, 30. Pedro), Swansea - Watford 1:2 (56. Abraham - 13. Gray, 90. Richarlison), Leicester - Liverpool 2:3 (45.+3 Okazaki, 69. Vardy - 16. Salah, 23. Coutinho, 68. Henderson).