reklama

Toulavý pes s kopačkou v zubech přerušil zápas, chtěl se mazlit. Hráč si ho vzal domů

Roztomilý toulavý pes přerušil zápas v bolívijské lize Asociated Press |  00:46
Utkání bolívijské fotbalové ligy přerušil návštěvník na hrací ploše, a to i přesto, že se utkání hrálo bez diváků. Na zelené ploše se totiž objevil v 67. minutě zápasu velký toulavý pes.

V zápase The Strongest - Nacional Potosí zrovna hosté zakládali akci po levé straně, když hravý chlupáč u postranní lajny ukořistil kopačku a s botou v zubech se vydal na trávník mezi hráče.

Nejdříve se psa pokusil chytit na okraji hřiště rozhodčí, ovšem neúspěšně. Po chvíli pro huňáče ovšem hra skončila. Vběhl totiž k domácímu záložníkovi Raúlu Castrovi, který jej popadl do náručí a opatrně odnesl ze hřiště.

Fanoušci dali nečekanému narušiteli jméno Cachito (česky Drobek). Nedlouho poté, co jej pořadatelé vyhostili za brány stadionu, byl zraněný pes nalezen pracovníky útulku v centru města La Paz.

"Nejsem na sociálních sítích, ale od spoluhráčů se mi doneslo, že psa našli v centru," řekl Castro pro deník Pagina Siete. "Kontaktoval jsem útulek s tím, že si Cachita adoptuju. Udělám to hned, jak se vrátím do La Paz, teď tam totiž nejsem," vysvětlil.

Zatímco zraněný pes je nyní v péči veterinářů, jeho budoucí majitel za něj už zaplatil zálohu a po svém návratu do města se jej ujme. The Strongest v zápase nakonec zvítězili 3:0. Castro patří mezi dlouholeté opory, jednatřicetiletý Bolívijec v klubu působí od roku 2013.

reklama