reklama

Trest 21 měsíců pro Messiho platí. Hvězda Barcelony se ale vězení vyhne

Antonella Roccuzzo se o svého snoubence bát nemusí, vězení se nejspíš vyhne Antonella Roccuzzo se o svého snoubence bát nemusí, vězení se nejspíš vyhne autor: Reuters
Španělský nejvyšší soud potvrdil, že trest 21 měsíců vězení pro Lionela Messiho za krácení daní platí.

Barcelona - Španělský Nejvyšší soud dnes potvrdil trest 21 měsíců vězení pro fotbalistu Lionela Messiho za daňové úniky v letech 2007 až 2009. Hvězda Barcelony však za mříže nemusí, podle španělských zákonů si mohou odsouzení za nenásilné trestné činy s dosud čistým rejstříkem odpykat tresty kratší než dva roky na podmínku na svobodě.

Bývalého šéfa Barcelony zadržela policie kvůli podezřelým obchodům Bývalého šéfa Barcelony zadržela policie kvůli podezřelým obchodům Čtěte zde

Messi byl spolu s otcem Jorgem odsouzen vloni v červenci soudem v Barceloně. Pětinásobný nejlepší fotbalista světa se proti rozsudku odvolal, ale Nejvyšší soud nyní jeho odvolání zamítl.

Devětadvacetiletá argentinská superstar musí zaplatit pokutu dva miliony eur (asi 53 milionů korun), jeho otec, kterému byl trest vězení zkrácen na patnáct měsíců, o půl milionu eur méně. Messiho právní zástupce se zatím k zamítnutí odvolání nevyjádřil.

Messi neodvedl v letech 2007 až 2009 španělským úřadům na daních více než čtyři miliony eur z příjmů z osobnostních práv. Svou vinu opakovaně odmítl a u soudu se bránil tvrzením, že o daňových záležitostech nic nevěděl a věřil otci a právníkům.

"Koncentroval jsem se jenom na fotbal a věřil jsem otci a právníkům, které jsem pověřil, aby se o vše postarali. Nikdy jsem si nemyslel, že by mě mohli oklamat," řekl vloni Messi.

reklama