reklama

Trojice defenzivních pilířů Juventusu se rozpadá. Přestup Bonucciho do AC vzbudil rozruch

Leonardo Bonucci přestoupil z Juventusu ke konkurenci do AC Milán. Leonardo Bonucci přestoupil z Juventusu ke konkurenci do AC Milán. autor: Reuters
Leonardo Bonucci přestupuje z Juventusu Turín do AC Milán, se kterým podepsal smlouvu na pět let. Třicetiletý stoper strávil v Turíně sedm let a získal šest italských titulů. S Chiellinim a Barzaglim tvořili obávanou obrannou trojici. Podle italských médií se Bonucci stane nejlépe placeným fotbalistou Serie A.

Milán - Italský reprezentační obránce Leonardo Bonucci přestupuje z Juventusu do AC Milán. Turínský celek, kde třicetiletý stoper strávil sedm let a získal s ním šest mistrovských titulů, za svou dosavadní oporu obdrží 40 milionů eur (miliarda korun). Bonucci podepíše s "Rossoneri" smlouvu na pět let, která mu vynese deset milionů eur za sezonu plus bonusy. Podle italských médií se tak stane nejlépe placeným hráčem Serie A.

Ani Real Madrid, ani PSG. Brankářský talent Donnarumma nakonec zůstává v AC Milán Ani Real Madrid, ani PSG. Brankářský talent Donnarumma nakonec zůstává v AC Milán Čtěte zde

Odchod jednoho z klíčových hráčů Juventusu do týmu velkého rivala vzbudil v Itálii značný rozruch. "Zaskočilo mě to, nejdřív jsem myslel, že je to vtip. Něco takového bych nikdy nečekal," uvedla legenda Juventusu Alessandro Del Piero.

Podle italských médií má Bonucci v AC dokonce dostat kapitánskou pásku. Milánský celek po příchodu čínského majitele mohutně zbrojí na novou sezonu, v níž chce vylepšit šestou příčku z minulého ročníku. Dosud poslední titul získal slavný klub v roce 2011.

Před Bonuccim už do týmu přišli André Silva (Porto), Ricardo Rodríguez (Wolfsburg), Franck Kessie a Andrea Conti (Bergamo), Mateo Musacchio (Villarreal), Fabio Borini (Sunderland) a Hakan Calhanoglu (Leverkusen).

reklama