reklama

Tuchel končí v Dortmundu. Do Arsenalu ale nejspíš nezamíří

Thomas Tuchel Thomas Tuchel autor: Reuters
Borussia Dortmund jen pár dní po vyhraném finále německého poháru propustila trenéra Thomase Tuchela. Zprávu, kterou jako první přinesl deník Bild, záhy potvrdily oficiální stránky klubu. Do Arsenalu, který byl s jeho jménem v posledních měsících často spojován, ale nejspíš nezamíří, neboť podle zpráv z Ostrovů se Aréne Wenger s klubem dohodl na dvouletém prodloužení smlouvy.

Dortmund - U fotbalistů Dortmundu po dvou letech skončil trenér Thomas Tuchel, který svůj odchod potvrdil na twitteru. Zprávu, kterou původně přinesl německý deník Bild, pak záhy potvrdily i oficiální stránky klubu. 

Do Arsenalu, který byl s Tuchelovým jménem v posledních měsících často spojován, ale nejspíš nezamíří, neboť podle zpráv z Ostrovů se Aréne Wenger s klubem dohodl na dvouletém prodloužení smlouvy.

Třiačtyřicetiletý kouč v sobotu dovedl Borussii k triumfu v Německém poháru, ale podle médií měl velké neshody s vedením klubu.

Tuchel přišel do Dortmundu z Mohuče jako nástupce úspěšného kouče Jürgena Kloppa. V uplynulém bundesligovém ročníku Borussia skončila na třetím místě za Lipskem a šampiony z Bayernu Mnichov. V Lize mistrů vestfálský tým došel do čtvrtfinále, kde nestačil na Monako.

"Jsem vděčný za dva krásné a vzrušující roky. Škoda, že to nemůže pokračovat. Děkuji fanouškům, hráčům, zaměstnancům klubu i všem, kteří nám fandili. Přeju Borussii jen to nejlepší," napsal Tuchel.

reklama