reklama

Turecký fotbalista oslavoval invazi do Sýrie. Německý klub ho vyřadil z kádru

Turecký fotbalista Cenk Sahin přišel o angažmá v druholigovém německém klubu St. Pauli, protože na Instagramu oslavoval tureckou invazi do severní Sýrie.

Pětadvacetiletý záložník zveřejnil svůj příspěvek na sociální síti v pátek. "Jsme s našimi hrdinskými vojáky a armádou. Naše modlitby jsou s vámi," napsal, později svůj post smazal.

Vedení St. Pauli mu sice nevypovědělo smlouvu, ale vyřadilo ho z kádru a dalo mu svolení najít si nové působiště. Hlavním důvodem ukončení spolupráce podle zástupců St. Pauli bylo, že Sahin opakovaně nerespektoval klubové hodnoty.

"To, že odmítáme válečné činy, nelze zpochybnit ani o tom diskutovat. Tyto činy a projevy solidarity s nimi jsou v rozporu s hodnotami klubu," uvedl klub v prohlášení.

Sahin přišel do hamburského celku v roce 2016 z Basaksehiru. Za Turecko nastupoval v mládežnických reprezentacích a zúčastnil se i mistrovství světa hráčů do 20 let. Část minulé sezony strávil na hostování v Ingolstadtu.

Turečtí fotbalisté po výhře v Albánii salutovali vojákům. Hrozí jim trest od UEFA Turečtí fotbalisté po výhře v Albánii salutovali vojákům. Hrozí jim trest od UEFA Čtěte zde
reklama