reklama

Tvrdý faul na Mbappého vedl ke rvačce. Hvězdný útočník možná přijde o Ligu mistrů

Kylian Mbappé po tvrdém faulu. Kylian Mbappé po tvrdém faulu. autor: ČTK
Francouzský fotbalista Paris Saint-Germain Kylian Mbappé utrpěl v pátečním finále Francouzského poháru těžký výron pravého kotníku.

Vyšetření neodhalilo žádné poškození vazů ani frakturu. Zatím ale není jasné, zda bude moci trenér Thomas Tuchel nasadit svou hvězdu do dohrávky Ligy mistrů. Další kontrola čeká Mbappého podle vyjádření klubu za tři dny.

Jednadvacetiletý mistr světa musel v duelu se St. Etienne ze hřiště už po půlhodině hry po faulu Loica Perrina, jenž za nešetrný zákrok dostal nejprve žlutou, po přehodnocení dokonce červenou kartu. Celá situace vedla k ostré strkanici hráčů obou týmů.

K oslavám vítězství 1:0 a zisku trofeje se pak Mbappé dostavil o berlích a s ortézou, podezření na vážné zranění se ale nepotvrdilo.

Tým Paris Saint-Germain, který po předčasném ukončení francouzské ligy získal i domácí titul, ještě čeká start v Lize mistrů. Dohrávku soutěže v Lisabonu klub zahájí 12. srpna čtvrtfinálovým duelem s Bergamem. V pátečním finále Ligového poháru proti Lyonu ale bude Mbappé určitě chybět.

reklama