United postupují, Rooney gólem vyrovnal Charltona. Arsenal se trápil

Aktualizováno 7. 1. 2017 20:55
Wayne Rooney vstřelil v dresu Red Devils 249. soutěžní gól. Vyrovnal tím dlouholetý rekord platící dlouhých třiačtyřicet let.
Wayne Rooney vyrovnal Charltona
Wayne Rooney vyrovnal Charltona | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United ve třetím kole Anglického poháru porazili druholigový Reading hladce 4:0. Skóre otevřel kapitán Wayne Rooney, který svým 249. soutěžním gólem za "Rudé ďábly" vyrovnal klubový rekord legendárního Bobbyho Charltona. Ten platil od roku 1973.

Historicky nejlepší kanonýr anglické reprezentace se na stadionu Old Trafford trefil v sedmé minutě po Matově centru a napravil nevyžitou šanci z úvodu utkání. Za osm minut Rooney připravil druhý gól pro francouzského spoluhráče Martiala.

"Tento klub je nedílnou součástí mého života a jsem velice poctěn, že můžu být vedle Sira Bobbyho," řekl novinářům jednatřicetiletý Rooney, jenž na 249 branek potřeboval o 215 utkání a čtyři sezony méně než Charlton.

Po změně stran potvrdil hladký triumf domácích dalšími dvěma zásahy devatenáctiletý útočník Rashford. United si tak i bez hvězdného dua Ibrahimovic, Pogba připsali osmou soutěžní výhru za sebou.

"Jsem na tuhle chvíli ohromně pyšný a jsem hrdý na to, že se mi to povedlo v tak proslulém klubu, jako je Manchester. Něco takového jsem si ani nedokázal představit. Ale jsem tady už hodně dlouho. Tenhle klub je nedílnou součástí mého života a jsem poctěn, že můžu být vedle Sira Bobbyho," řekl novinářům Rooney, jenž přišel do Manchesteru v roce 2004 z Evertonu. Na 249 branek potřeboval o 215 utkání a čtyři sezony méně než Charlton.

Nyní bude usilovat o překonání rekordu. "Člověk si přeje, aby se mu to povedlo před domácími fanoušky. Teď budeme hrát dvakrát doma, tak snad to v jednom z těch utkání vyjde," přál si Rooney před duely Ligového poháru s Hullem a ligovým zápasem proti Liverpoolu. "Je to paráda, ale chci, aby přidal ještě další gól. Je to skvělý kluk a všichni mu to přejeme. Být nejlepším střelcem klubu pro něj znamená ohromnou věc," řekl kouč José Mourinho.

Už předloni Rooney překonal Charltonovu rekordní bilanci v reprezentačním dresu, v němž mistr světa z roku 1966 dal 49 gólů. Rooney má o čtyři branky více.

S druholigovým soupeřem měl mnohem větší problémy Arsenal, který na hřišti Prestonu bez brankáře Čecha zvítězil 2:1 až gólem Girouda z 89. minuty.

Domácí vedli od sedmé minuty po trefě Robinsona, krátce po pauze vyrovnal Ramsey a francouzský útočník favorita ušetřil od opakovaného zápasu v Londýně. Arsenal postoupil do čtvrtého kola Anglického poháru ve 21. sezoně po sobě.