reklama

Upřímná anglická jednička Hart: Jsem v Turíně, protože mi nic jiného nezbývalo

Joe Hart Joe Hart autor: Reuters
Brankář Joe Hart, jehož v Manchesteru City nechtěl nově příchozí kouč Pep Guardiola, přiznal, proč odešel na hostování zrovna do Turína: "Abych byl upřímný, všechno se semlelo hrozně rychle, neměl jsem moc možností." Příležitosti, kterou mu italský klub poskytl, si však váží.

Praha – V anglické reprezentaci je brankářem číslo jedna, ale v Manchesteru City na něj po příchodu kouče Pepa Guardioly nezbylo místo. Aby Joe Hart nevysedával na lavičce, odešel na hostování do italského Turína, klubu bez velkého věhlasu.

Sled událostí byl tak rychlý, že 29letý Angličan neměl příliš na výběr, což nyní sám přiznal. "Abych byl upřímný, všechno se semlelo hrozně rychle, neměl jsem moc možností," řekl v rozhovoru pro italský deník La Stampa. "Jsem tady, protože mi nic jiného nezbývalo."

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Hart však netrucuje. Je rád, že na něj alespoň nějaký klub spoléhá: "Jsem vděčný, že můžu hrát v takhle ambiciózním celku. Řekl jsem ano, protože jsem v televizi vždycky sledoval italský fotbal a Turín už jsem navštívil dřív. Teď si prostě chci užít sezonu a nemyslet na budoucnost."

FC Turín rozhodně nepatří k nejbohatším italským klubům a v lize zatím drží sedmou příčku, přičemž na pohárovou Evropu ztrácí tři body.

Hart zatím odchytal deset z dvanácti zápasů a příští měsíc okusí první derby proti favorizovanému Juventusu, za který stále chytá Gianluigi Buffon. "Je to jeden z mých fotbalových hrdinů,“ přiznal Hart. "V tom, co dělá, je výjimečný.“

Turín odstartuje derby doma, a tak se Hart může těšit na hlučné publikum, byť ne tak početné jako v Manchesteru. "Fanoušci tady v Itálii mě překvapili, naše domácí zápasy jsou úžasné," dodal anglický dlouhán.

reklama