reklama

Škoda zazářil stým gólem. Po proměněné penaltě vstoupil mezi kanonýry

Milan Škoda střílí gól v turecké lize. Milan Škoda střílí gól v turecké lize. autor: ČTK
Útočník Milan Škoda vstoupil do Klubu ligových kanonýrů se 100 vstřelenými góly v nejvyšších soutěžích. Čtyřiatřicetiletý fotbalista Rizesporu se jubilejní branky dočkal v zápase 28. kola turecké ligy v Antalyasporu, kde proměněnou penaltou v deváté minutě nastavení zmírnil porážku hostů na 1:3.

Škoda nastřílel během působení v Bohemians 1905 a Slavii 94 ligových gólů. Po lednovém přestupu z Edenu do Rizesporu přidal dalších šest zásahů v 11 zápasech.

Rodák z Prahy se trefil ve druhém utkání turecké ligy po sobě, minule pomohl k výhře 2:0 nad mistrovským Galatasarayem. Patnáctý Rizespor však tentokrát zaváhal a má v tabulce pouze bodový náskok na sestupové pásmo.

Škoda se stal 74. členem Klubu ligových kanonýrů. Ten založila redakce časopisu Gól v roce 1972 a původně sdružoval všechny fotbalisty, kterým se v domácí nejvyšší soutěži podařilo nastřílet aspoň 100 gólů.

Od počátku roku 1991 se započítávají i branky zaznamenané v ostatních evropských nejvyšších ligách. V listopadu 2016 došlo k další změně pravidel a započítávají se i góly v zahraničí před rokem 1991, což přineslo devět nových členů. Pořadí suverénně vede legendární střelec Slavie Josef Bican s 447 zásahy, druhý je Vlastimil Kopecký (252) a třetí David Lafata (204).

reklama