reklama

V boji o Zlatý míč po podzimu opět vede brankář Čech

Petr Čech Petr Čech autor: Reuters
Celkový vítěz 21. ročníku ankety bude znám v červnu po sečtení hlasů za podzim a jaro.

Praha - Brankář Petr Čech útočí na zisk už jedenáctého Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu České republiky. Opora Arsenalu po podzimní části ankety vyhlašované Klubem sportovních novinářů vede s výrazným náskokem před Bořkem Dočkalem ze Sparty a Pavlem Kadeřábkem z Hoffenheimu. Celkový vítěz 21. ročníku ankety bude znám v červnu po sečtení hlasů za podzim a jaro.

Čtyřiatřicetiletý Čech sice v létě po mistrovství Evropy ukončil reprezentační kariéru, i tak se nadále pohyboval na předních místech většiny hlasovacích lístků. Jako jediný český fotbalista nastupuje za přední evropský klub. S Arsenalem je aktuálně na druhé příčce anglické ligy o tři body za Chelsea a s 15 inkasovanými góly v 15 zápasech má třetí nejlepší bilanci v soutěži.

Překvapení se nekonalo. Ronaldo porazil Messiho a počtvrté získal Zlatý míč Překvapení se nekonalo. Ronaldo porazil Messiho a počtvrté získal Zlatý míč Čtěte zde

"Těší mě, že lidé ocenili mou aktuální výkonnost. Daří se i Arsenalu a v klubu může panovat spokojenost. Měli jsme dlouhou šňůru bez porážky, která sice v poháru skončila, ale není možné vše vyhrát. Důležité je, že i v zápasech, kdy se nám nedařilo, jsme dokázali bodovat. To je rozdíl mezi Arsenalem v této sezoně a té předchozí," řekl Čech, jenž věří, že by Arsenal mohl v této sezoně slavit úspěch.

Čech chyběl jen na pěti z 57 hlasovacích lístků. Většina novinářů ho navíc umístila na první místo. Po podzimní části ankety tak vede s náskokem 134 bodů a má nakročeno k dalšímu rozšíření sbírky deseti prvenství. Od sezony 2004/05 ho dokázali porazit jen Pavel Nedvěd (2008/09) a David Lafata (2014/15).

Tentokrát je pro vítěze připravena nová trofej. "Tak třeba přibude do mé sbírky. Mám desetkrát tu starou trofej, tak by bylo zajímavé začít s novou," připustil Čech, že ho prvenství stále láká.

Alespoň jednou se na prvním místě hlasovacích lístků objevilo osm fotbalistů. Vedle Čecha (29x) to byli Dočkal (12x), Kadeřábek (7x), Ladislav Krejčí (3x), Tomáš Sivok (3x), Vladimír Darida (1x), Lafata (1x) a Jakub Brabec (1x).

Lídr ligy Viktoria Plzeň má v elitní jedenáctce dva zástupce, stejně jako třetí Sparta. Západočeský útočník Michael Krmenčík, jenž se dostal i do reprezentace, dokonce jako nováček v anketě proklouzl na deváté místo. Naopak druhá Slavia má zastoupení až ve druhé desítce. Alespoň jeden bod dostalo 51 fotbalistů.

reklama