reklama

V Papírovém domě se schovali za Dalího, v Egyptě zloděje maskoval Salah

Liverpoolský a egyptský fenomén Mohamed Salah. Liverpoolský a egyptský fenomén Mohamed Salah. autor: Reuters
Ve španělské seriálové senzaci Papírový dům od Netflixu realizují lupiči své promyšlené plány maskováni za surrealistického malíře Salvadora Dalího. Skuteční egyptští lapkové na to šli jinak, i když podobně.

Egyptští zloději si v reálném světě také vybrali svou národní legendu, ale zabrousili do světa sportu. Do akce si nasadili masky fotbalové hvězdy Liverpoolu Mohameda Salaha.

Ozbrojený gang lupičů už ale negativní reklamu egyptskému křídelníkovi nedělá.

Káhirská policie čtyři muže chytila a zatkla během pokusu o vyloupení jednoho z obchodů na předměstí hlavního města. Všichni čtyři zadržení na sobě měli Salahovu masku. Při kontaktu s policií se pokusili o útěk, ale marně.

Sedmadvacetiletý Salah je největší egyptskou sportovní hvězdou posledních let a klíčovým hráčem národního týmu. Za Egypt vstřelil v 67 zápasech 41 gólů.

V roce 2018 se stal nejlepším střelcem Premier League, o rok později pak výrazně přispěl k vítězství Liverpoolu v Lize mistrů. I v aktuální, přerušené sezoně Salah září. V lize nasázel šestnáct gólů a i díky jeho produktivitě jsou Reds jednoznačně první.

reklama