V římském derby zvonily tyče, Lazio remizovalo s AS 1:1. Schick vysedával na lavičce

1. 9. 2019 22:58
Derby v 2. kole italské fotbalové ligy mezi Laziem a AS Řím skončilo nerozhodně 1:1, hráči šestkrát trefili tyč nebo břevno. Český útočník AS Patrik Schick, o jehož odchodu z klubu se spekuluje, zůstal celý zápas na lavičce náhradníků.
Smutný Alessandro Florenzi po utkání FC Porto - AS Řím
Smutný Alessandro Florenzi po utkání FC Porto - AS Řím | Foto: Reuters

V prvním poločase římského derby trefilo domácí Lazio třikrát brankovou konstrukci, na druhé straně rozezvučel tyč dvakrát záložník Zaniolo. Gólově se ale prosadil pouze z penalty Kolarov.

Lazio srovnalo po hodině hry zásluhou Luise Alberta. Domácí mohli rozhodnout krátce před koncem základní hrací doby, Parolo ale znovu trefil jen břevno. AS tak remizovalo i v druhém utkání sezony, Lazio má čtyři body.

Do čela tabulky se díky nejlepšímu skóre a zisku šesti bodů ze dvou zápasů dostal Inter Milán. O jeho výhře 2:1 v Cagliari rozhodla v 72. minutě z penalty čerstvá posila Romelu Lukaku. První gól "Nerazzurri" vstřelil Lautaro Martínez, který se proti stejnému soupeři prosadil i ve třetím vzájemném zápase.

Inter, který bude 17. září prvním soupeřem pražské Slavie v Lize mistrů, nastoupil v sestavě: Handanovič - D‘Ambrosio, Ranocchia, Škriniar - Candreva (79. Godín), Vecino (69. Barella), Brozovič, Sensi, Asamoah - Lukaku, Martínez (77. Politano).

Stoprocentní zůstává také FC Turín, jenž si poradil 3:2 s účastníkem Ligy mistrů Bergamem. Atalanta tak nenavázala při jubilejním 2000. utkání nejvyšší soutěže v klubové historii na venkovní vítězství z prvního kola.

O vítězství Sassuola nad Sampdorií 4:1 rozhodl hattrickem v rozmezí 14 minut útočník Domenico Berardi. Za janovský celek, který hrál celý druhý poločas bez vyloučeného Vieiry, se prosadil z penalty pouze nejlepší střelec minulé sezony Serie A Fabio Quagliarella. Jeho spoluhráč Jakub Jankto odehrál 54 minut, než ho vystřídal Ferrari.

Další Čech Antonín Barák přihlížel pouze z lavičky náhradníků domácí porážce Udine 1:3 s Parmou.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Lazio Řím - AS Řím 1:1 (59. Luis Alberto - 17. Kolarov z pen.), Bergamo - FC Turín 2:3 (38. a 54. D. Zapata - 24. Bonifazi, 57. Berenguer, 66. Izzo), Cagliari - Inter Milán 1:2 (50. Joao Pedro - 25. Martínez, 72. Lukaku z pen.), FC Janov - Fiorentina 2:1 (11. C. Zapata, 65. Kouame - 76. Pulgar z pen.), Lecce - Hellas Verona 0:1 (81. Pessina), Sassuolo - Sampdoria Janov 4:1 (26., 36. a 43. Berardi, 47. Traoré - 67. Quagliarella z pen.), Udine - Parma 1:3 (17. Lasagna - 43. Gervinho, 59. Gagliolo, 75. Inglese).