reklama

V životě jsem nikomu do tváře neplivl, omlouval se Costa. Čeká ho distanc i pokuta

Douglas Costa Douglas Costa autor: ČTK
Douglas Costa v nedělním zápase mezi Juventusem a Sassuolem plivnul do tváře protihráče. Za svůj čin se následně omluvil, tvrdý trest ho ale nemine.

Turín - Záložník Juventusu Douglas Costa se omluvil za plivnutí na protihráče v nedělním utkání italské fotbalové ligy se Sassuolem. Brazilský reprezentant plivl Federicu Di Francescovi během rozmíšky přímo do obličeje, za což byl v nastaveném čase vyloučen. Trenér Juventusu již oznámil, že Costa dostane pokutu. Hráče zřejmě nemine dlouhý zákaz startů od disciplinární komise. Přitížit mu může i předchozí chování v zápase, kdy se ohnal po soupeři loktem a navíc se pokusil Di Francesca udeřit hlavou.

"Udělal jsem hroznou chybu. Chci se omluvil všem fanouškům Juventusu za přehnanou reakci v zápase. Omlouvám se i spoluhráčům, kteří při mně stojí v dobrých i zlých časech. Bylo to ošklivé, jsem si toho vědom a omlouvám se za to všem," napsal osmadvacetiletý Brazilec na instagramu. "Chci ujistit, že šlo o ojedinělou věc, nikdy ve své kariéře jsem se takhle nechoval," uvedl Costa, který v červnu přestoupil z Bayernu Mnichov za 40 milionů eur. V Juventusu už na jaře hostoval a pomohl mu získat další titul.

Turínský tým v neděli vyhrál nad Sassuolem 2:1 díky dvěma brankám letní posily Cristiana Ronalda.

reklama