Vaclík čtyřikrát inkasoval a Sevilla prohrála v Barceloně, Atlético hledá střelce

6. 10. 2019 23:04
Český brankář Tomáš Vaclík inkasoval v 8. kole španělské fotbalové ligy čtyři góly od obhájce titulu Barcelony a Sevilla prohrála na Camp Nou 0:4. Nejbližší soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů rozhodl o své výhře v rozmezí osmi minut prvního poločasu.
Tomáš Vaclík smutní z gólu Barcelony
Tomáš Vaclík smutní z gólu Barcelony | Foto: Reuters

V 27. minutě otevřel skóre parádními nůžkami Luis Suárez a za pět minut zvýšil tečí do Vaclíkova protipohybu Arturo Vidal. Český brankář neměl nárok ani ve 35. minutě při Dembélého střele na zadní tyč.

V 78. minutě přidal z přímého kopu čtvrtý gól a svůj první v sezoně Lionel Messi. Hvězdný Argentinec se stal prvním hráčem v tomto století, který skóroval v 16. sezoně španělské ligy v řadě.

Katalánci dohrávali bez dvou vyloučených, červenou kartu dostali Ousmane Dembélé a při svém debutu v La Lize Ronald Araujo. Barcelona se posunula na druhé místo tabulky dva body za Real Madrid, Sevilla je šestá.

Barcelona odehrála utkání v sestavě: Ter Stegen - Roberto, Todibo (73. Araujo), Piqué, Semedo - Arthur (65. Busquets), De Jong, Vidal (70. Rakitič) - Messi, Suárez, Dembélé.

Atlético Madrid remizovalo bez branek s Valladolidem. Největší šanci na skórování neproměnil v 36. minutě Sandro Ramírez, jenž poslal pokutový kop nad Oblakovu branku.

Atlético potvrdilo, že má nejlepší defenzivu v lize, v úvodu ročníku zatím inkasovalo jen čtyřikrát. Zároveň dalo ale pouze sedm gólů.

Vigo vyhrálo po pěti ligových zápasech. Jediný gól v utkání proti Bilbau vstřelil v 74. minutě Iago Aspas. Baskický celek získal z posledních tří utkání jeden bod a po dobrém vstupu do soutěže se propadl mimo pohárové příčky.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Mallorca - Espaňol Barcelona 2:0 (37. Budimir, 73. Sevilla), Vigo - Bilbao 1:0 (74. Aspas), Valladolid - Atlético Madrid 0:0, San Sebastian - Getafe 1:2 (5. Merino - 69. Mata, 89. Maksimovič), FC Barcelona - FC Sevilla 4:0 (27. Suárez, 32. Vidal, 35. Dembélé, 78. Messi).