Vaclík dvakrát inkasoval a Real porazil ve šlágru Sevillu

19. 1. 2019 18:36
Fotbalisté Realu Madrid porazili v 20. kole španělské ligy Sevillu 2:0. Tomáše Vaclíka v brance hostů překonali v 78. minutě Casemiro a v nastavení Luka Modrič. Kapitán Realu Sergio Ramos si připsal 450. start v nejvyšší španělské soutěži.
Casemiro (Real Madrid)
Casemiro (Real Madrid) | Foto: Reuters

V sestavě "Bílého baletu" se překvapivě objevil přes potíže s kyčlemi brankář Courtois a hrál i útočník Benzema, který odložil operaci zlomeného prstu.

V první půli musel Vaclík zasáhnout jen při křížné střele Viníciuse. Po změně stran ale Real stupňoval tlak a českého reprezentanta dvakrát zachránila branková konstrukce. V 78. minutě už se ale domácí dočkali, po Casemirově dělovce z dálky si Vaclík sáhl na balon, ale nad břevno jej vyrazit nedokázal. V nastaveném čase přidal pojistku po chybě v defenzivě držitel Zlatého míče Modrič.

Real se výhrou odpoutal od svého soupeře a na třetím místě na něj má náskok tří bodů. Sevilla nevyhrála už čtyři zápasy a je čtvrtá.

Druhé Atlético Madrid dovedli k výhře 3:0 na hřišti poslední Huescy krajní obránci. V 31. minutě se při 107. startu za madridský klub poprvé trefil levý bek Lucas Hernández a po změně stran přidal druhý zásah jeho spoluhráč z opačné strany hřiště Arias.

Třetí branku favorita vstřelil v 71. minutě Koke. Svěřenci Diega Simeoneho stáhli náskok první Barcelony na rozdíl dvou bodů, Katalánci ale mají nedělní zápas k dobru.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Real Madrid - FC Sevilla 2:0 (78. Casemiro, 90.+2 Modrič), Huesca - Atlético Madrid 0:3 (31. Hernández, 52. Arias, 71. Koke), Vigo - Valencie 1:2 (40. Araujo - 71. Torres, 84. Rodrigo).