Vaclík se vrátil do španělské ligy, Messi táhl k výhře Barcelonu

6. 3. 2021 23:13
Gólman Tomáš Vaclík nastoupil po více než třech měsících ve španělské fotbalové lize a ve 26. kole musel strávit porážku Sevilly na hřišti sestupem ohroženého Elche 1:2.
Ilaix Moriba a Lionel Messi, FC Barcelona
Ilaix Moriba a Lionel Messi, FC Barcelona | Foto: Reuters

Reprezentační brankář dostal šanci na úkor Maročana Bunúa, který chyběl kvůli zranění prstu. Lionel Messi dvěma gólovými nahrávkami pomohl k výhře Barcelony 2:0 na hřišti Pamplony.

Katalánci zvítězili v lize potřetí v řadě a přiblížili se na dva body vedoucímu Atléticu, které v neděli čeká madridské derby s třetím Realem.

Vaclík chytal už ve středeční odvetě semifinále Španělského poháru proti Barceloně (0:3 po prodl.). V Elche poprvé kapituloval v 70. minutě, kdy ho obstřelil Raúl Guti. O šest minut později jednatřicetiletý brankář sledoval po křížné hlavičce Guida Carilla míč směřující od tyče do branky a vyrazil ho až zpoza čáry. Hosté snížili na prahu nastaveného času, prosadil se Luuk de Jong.

Sevilla nezažívá dobré období. Na Barcelonu nestačila ani před týdnem v lize, úvodní duel osmifinále Ligy mistrů doma s Dortmundem také prohrála. Z posledních pěti soutěžních duelů zvládla jen ligový zápas v Pamploně (2:0). Elche se díky třem bodům dostalo nejméně do pondělí ze zóny sestupu.

Messi připravil první branku po půlhodině hry. Vysokým pasem na zhruba 30 metrů našel do vápna nabíhajícího Jordiho Albu, který míč zpracoval a z úhlu zakončil. Druhou přihrávkou vyzval ke skórování osmnáctiletého Ilaixe Moribu, jenž dal premiérový gól při třetím startu v kariéře. Kapitán Barcelony Messi se v této sezoně španělské ligy gólem nebo asistencí zasadil o 25 branek, což je o sedm víc než kterýkoliv jiný hráč soutěže.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Valladolid - Getafe 2:1 (14. Plano, 24. Weissman - 37. Mata), Elche - FC Sevilla 2:1 (70. Guti, 76. Carillo - 90. De Jong), Cádiz - Eibar 1:0 (40. Negredo), Pamplona - FC Barcelona 0:2 (30. Alba, 83. Moriba).

1. Atlético Madrid 24 18 4 2 47:16 58
2. FC Barcelona 26 17 5 4 57:22 56
3. Real Madrid 25 16 5 4 43:20 53
4. FC Sevilla 25 15 3 7 35:20 48
5. San Sebastian 25 11 9 5 42:21 42
6. Betis Sevilla 25 12 3 10 33:38 39
7. Villarreal 26 8 13 5 34:29 37
8. Granada 25 9 6 10 31:42 33