Vaclík se vrátil ve velkém stylu, při restartu španělské ligy vychytal v derby nulu

12. 6. 2020 0:13
Fotbalisté Sevilly s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem při restartu španělské ligy po tříměsíční koronavirové pauze porazili v městském derby Betis 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce.
Brankář Tomáš Vaclík se objímá se spoluhráči ze Sevilly před derby s Betisem při restartu španělské fotbalové ligy | Foto: Reuters

La Liga se stala druhou velkou soutěží v Evropě po německé bundeslize, která obnovila přerušenou sezonu bez diváků. Vaclík v zápase 28. kola vychytal desáté čisté konto v ligovém ročníku.

Po opatrném úvodu na prázdném stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána převzali iniciativu domácí. V 11. minutě Ocampos z úhlu napálil břevno, poté branku Betisu těsně minul hlavičkující De Jong a gólman Robles těsně před pauzou vyrazil Ocamposovu ránu.

Sevilla na začátku druhého dějství vyjádřila převahu i gólově. Bartra fauloval De Jonga a nařízenou penaltu v 56. minutě proměnil Ocampos. Argentinský křídelník už za šest minut po rohu patičkou prodloužil míč na Fernanda, jenž zvýšil hlavou.

Domácí si v závěru náskok bez větších problémů pohlídali, Betis nepustili do větší šance a ve španělské lize porazili úhlavního rivala potřetí za sebou.

Obhájce titulu a lídr tabulky Barcelona v sobotu hraje na hřišti nováčka Mallorky, druhý Real Madrid v neděli hostí Eibar.