Vaclík udržel čisté konto, Sevilla je tak v lize první a má jednobodový náskok

25. 11. 2018 18:41
Fotbalisté Sevilly s českým reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem se v tabulce španělské lize posunuli na první místo před Barcelonu. Nad Valladolidem doma ve 13. kole zvítězili 1:0, gól dal po půlhodině hry André Silva. V tomto ligovém ročníku skóroval už poosmé.
Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík | Foto: ČTK

Vaclík čelil v utkání pěti střeleckým pokusům. V samém závěru se zaskvěl zneškodněním Ünalovy nebezpečné střely a udržel tak čtvrté čisté konto v La Lize. Hosté potvrdili pozici nejméně skórujícího týmu v soutěži, ve 13 zápasech vstřelili pouze devět gólů.

Sevilla využila sobotní remízy Barcelony s Atléticem Madrid a na prvním místě má před katalánským velkoklubem náskok jednoho bodu.

Espaňol nezvládl domácí utkání proti Gironě a prohrál 1:3. Dvěma góly v rozmezí dvou minut se v úvodu blýskl Stuani. Uruguayský útočník dal v 11 zápasech deset branek a vystřídal v čele tabulky střelců největší hvězdu španělské ligy Lionela Messiho. Ve druhé půli snížil barcelonský klub zásluhou Iglesiase, ale v závěru přidal třetí trefu hostů Doumbia.

Espaňol prohrál podruhé za sebou a na první Sevillu ztrácí pět bodů. Girona se díky výhře dotáhla bodově na šestý Real Madrid.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Bilbao - Getafe 1:1 (67. Nolaskoain - 77. Mata), FC Sevilla - Valladolid 1:0 (30. Silva), Espaňol Barcelona - Girona 1:3 (74. Iglesias - 4. a 6. Stuani, 90. Doumbia), Villarreal - Betis Sevilla 2:1 (52. Gerard, 54. Chukwueze - 90. Lo Celso).

1. FC Sevilla 13 8 2 3 25:14 26
2. FC Barcelona 13 7 4 2 35:19 25
3. Atlético Madrid 13 6 6 1 17:9 24
4. Alavés 13 7 2 4 17:13 23
5. Espaňol Barcelona 13 6 3 4 17:13 21
6. Real Madrid 13 6 2 5 20:19 20
7. Girona 13 5 5 3 16:15 20
8. Levante 13 5 3 5 20:21 18