Valencie ve španělské lize poprvé prohrála, na vedoucí Barcelonu ztrácí pět bodů

3. 12. 2017 18:38
Fotbalisté Valencie poprvé v sezoně prohráli. Ve 14. kole španělské ligy si nevěděli rady s dlouhou přesilovkou a podlehli na hřišti Getafe 0:1. Nevyužili tak sobotního zaváhání vedoucí Barcelony, která jen remizovala s Celtou Vigo 2:2, a na katalánský velkoklub z druhého místa ztrácejí pět bodů.
Brankář Valencie Neto s Getafe jednou inkasoval
Brankář Valencie Neto s Getafe jednou inkasoval | Foto: Reuters

Madrid - První poločas přinesl zejména množství ostrých soubojů. Po dvou z nich inkasoval žluté karty domácí záložník Arambarri a Valencie od 25. minuty hrála přesilovku. Nebezpečný byl ale téměř výhradně středopolař Parejo, který prokázal technické schopnosti několika vydařenými přímými kopy. Gólman Guaita si nicméně poradil.

I přes oslabení se v 66. minutě se štěstím dostalo do vedení Getafe. Bergarovu ránu zpoza vápna tečoval za záda gólmana Neta valencijský bránící hráč. Následně z přímého kopu znovu zahrozil Parejo, Guaita ale jeho pokus vyrazil na tyč.

Villarreal, jenž se v Evropské lize utkal s pražskou Slavii, čeká už tři zápasy na vítězství. Na hřišti Leganés sice vedl, podlehl však 1:3 a domácí bodovali po čtyřech utkáních. Na výhře měl velkou zásluhu Amrabat a stal se prvním střídajícím hráčem v této sezoně La Ligy, který si připsal dvě gólové přihrávky v zápase.

Las Palmas v týdnu odvolalo trenéra Paka Ayestarána a dočasní trenéři Paquito Ortiz a Rafa Cristóbal dovedli kanárský celek k první ligové výhře po devíti zápasech. Betis Sevilla porazilo gólem Calleriho 1:0 a posunulo se na 18. místo. Andaluský klub z posledních pěti duelů získal jen dva body.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Leganés - Villarreal 3:1 (72. Rico, 82. El Zhar, 90.+3 Gabriel - 61. Raba), Getafe - Valencie 1:0 (66. Bergara), Eibar - Espaňol Barcelona 3:1 (9. Kike, 38. Alejo, 69. Jordán z pen. - 79. vlastní Enrich), Las Palmas - Betis Sevilla 1:0 (19. Calleri).