reklama

Bony má ve smlouvě klauzuli o přestupu do Číny. Kouč Stoke už je téměř smířený s jeho odchodem

Stoke City: Wilfried Bony Stoke City: Wilfried Bony autor: Reuters
Manažer Stoke Mark Hughes si na konci srpna liboval, že získal na roční hostování elitního útočníka v nejlepších letech Bonyho Wilfrieda z Manchesteru City. Jenže se ukázalo, že bývalý sparťan a reprezentant Pobřeží Slonoviny má ve smlouvě klauzuli, která Bonymu umožňuje přestoupit už v zimě do Číny. Což by bylo pro Manchester City výhodnější. Klub by totiž nemusel platit vysoký plat neperspektivnímu hráči. Manažer City Pep Guardiola se totiž už dříve vyjádřil, že s Bonym nepočítá.

Praha - Vydrží Wilfried Bony ještě několik let v elitní britské Premier League? Nebo zamíří už v nejbližším přestupovém okně do Číny za dalšími hvězdnými hráči v čele s Hulkem, Ramiresem, Gervinhem nebo Jacksonem Martínezem? To vše se dozvíme už v následujícím lednovém přestupovém okně.

Tak a teď si vás koupím všechny. Čínské kluby přetahují hvězdy evropských klubů. V hledáčku i Česko Tak a teď si vás koupím všechny. Čínské kluby přetahují hvězdy evropských klubů. V hledáčku i Česko Prohlédněte zde

Bony je sice momentálně na ročním hostování z Manchesteru City ve Stoke. Ale Mark Hughes přiznal, že ve smlouvě ohledně hostování je klauzule, která umožňuje Manchesteru prodat Bonyho už v zimě do Číny.

Pro Manchester je výhodnější Bonyho prodat

Jednání o hostování mezi oběma kluby dopadla až v samotném závěru letního přestupového období, ve kterém oba týmy našly kompromis ohledně placení 125 tisíc liber týdně, které inkasuje bývalý hráč Sparty Praha a reprezentant Pobřeží Slonoviny Bony. K dohodě mezi Manchesterem a Stoke dopomohl také fakt, že Pep Guardiola s Bonym nepočítal a možná také zmíněná klauzule o prodeji do Číny.

Guardiola už se dříve vyjádřil, že se silovým útočníkem nepočítá ani v budoucnu, takže prodej by byl pro City výhodnější. Toho je si vědom i Hughes, který už naznačil, že se v lednu poohlédne po jiném útočníkovi. Ofenzivní posilou Stoke by se mohl stát Saido Berahino z West Bromwiche Albion. Tedy bývalý anglický reprezentant do jednadvaceti let, kterého Hughes neúspěšně kupuje už od loňského ledna.

reklama