reklama

Ve stopách Skácela či Bednáře. Brankář Zlámal odešel ze Zlína do skotského týmu Hearts

Brankář Zdeněk Zlámal, který v dresu Bohemians dokázal skórovat, odchází do Skotska. Brankář Zdeněk Zlámal, který v dresu Bohemians dokázal skórovat, odchází do Skotska. autor: ČTK
Dvaatřicetiletý Zdeněk Zlámal si vyzkouší pátou zahraniční štaci, angažmá v britském fotbale považuje za splněný sen.

Edinburgh - Fotbalisté Zlína přišli o svou jarní brankářskou jedničku Zdeňka Zlámala. Dvaatřicetiletý gólman přestoupil do šestého celku uplynulé sezony skotské ligy Heart of Midlothian, s nímž podepsal smlouvu na tři roky.

Zlámal si vyzkouší páté zahraniční angažmá. Působil v italských klubech Udine a Bari, španělském Cádizu a tureckém Alanyasporu. Ve skotské lize chytal v uplynulé sezoně i další český gólman Tomáš Černý, jeho Partick Thistle ale sestoupil.

Zlámal bude pátým českým hráčem po Michalu Pospíšilovi, Romanu Bednářovi, Luďku Straceném a Rudolfu Skácelovi, který oblékne dres Hearts. "Vím, že Rudi Skácel je legenda Hearts. I dalším českým hráčům se tu dařilo, tak věřím, že i já budu úspěšný," řekl Zlámal pro klubový web. "Dlouhou dobu to byl můj sen zahrát si britský fotbal, jsem z příchodu nadšený," dodal Zlámal.

Na stadionu Hearts už v minulosti byl s pražskou Spartou při Poháru UEFA v roce 2006. "Byl jsem hodně mladý, takže jsem ještě nehrál, ale byla to moje první zkušenost s Pohárem UEFA a pamatuji si to velmi dobře. Utkvělo mi v paměti, jak skvělé fanoušky klub má," uvedl Zlámal.

V české lize vedle Zlína chytal za Liberec, Slavii Praha, Olomouc a Bohemians 1905. Působil i ve Spartě, na Letné si ale start v nejvyšší soutěži nepřipsal.

V uplynulé ligové sezoně odchytal Zlámal deset utkání, z toho devět na jaře. Celkem má v české nejvyšší soutěži na kontě 187 zápasů a jeden vstřelený gól v dresu Bohemians 1905 na Dukle.

Na zkoušku přijde zatraceně rychlý hráč, řekli fotbalistům v Norsku. A do šatny vpadl Bolt Na zkoušku přijde zatraceně rychlý hráč, řekli fotbalistům v Norsku. A do šatny vpadl Bolt Čtěte zde
reklama