reklama

Vedu klidný život, žádné párty, dušuje se hvězda Premier League, jež má koronavirus

Adrian Mariappa z Watfordu (vpravo) v souboji s Marcusem Rashfordem z Manchesteru United Adrian Mariappa z Watfordu (vpravo) v souboji s Marcusem Rashfordem z Manchesteru United autor: Reuters
Fotbalistu Watfordu Adriana Mariappu šokovalo, když zjistil, že měl pozitivní test na koronavirus. Třiatřicetiletý jamajský reprezentant prý striktně dodržoval všechna vládní nařízení a téměř nevycházel z domu.

První vlna testování v anglické Premier League odhalila šest nakažených koronavirem ve třech různých klubech, z Watfordu měli vedle Mariappy pozitivní test ještě dva nejmenovaní členové realizačního týmu.

"Od chvíle, kdy jsem v úterý dostal pozitivní výsledek testu, drbu si hlavu nad tím, kde jsem mohl koronavirus chytit," řekl Mariappa listu The Telegraph.

"Bylo to obrovské překvapení, protože jsem prakticky neopouštěl dům, mimo pár cvičení a několika procházek s dětmi. Byl jsem hlavně doma a udržoval se ve formě," doplnil obránce Watfordu.

Nepociťoval na sobě žádné příznaky nemoci covid-19. "Je docela strašidelné, že se cítíte naprosto skvěle, jste doma a stejně ten virus dostanete. Žiju klidný život, žádné párty a podobně, takže opravdu nevím," prohlásil Mariappa.

"Jako většina lidí jsem si nechal vozit potraviny domů, moje partnerka byla párkrát v supermarketu," dodal.

Nyní ho čeká týdenní karanténa v souladu s předpisy soutěže. "Cítím se plný sil, pravděpodobně proto, že jsem na sobě opravdu tvrdě pracoval. Dodržoval jsem individuální program a neměl pocit, že by mi docházel dech," konstatoval rodák z Londýna.

Anglická liga je kvůli pandemii koronaviru přerušena od 13. března. Od úterý mohou mužstva trénovat v malých skupinách. Pokud se bude situace v zemi vyvíjet příznivě, elitní sportovní soutěže se budou moci znovu rozběhnout bez diváků 1. června. Premier League doufá v restart 12. června.

Strach o hvězdy. Bez fotbalu mohou propadnout alkoholu a gamblingu, varuje expert Strach o hvězdy. Bez fotbalu mohou propadnout alkoholu a gamblingu, varuje expert Čtěte zde
reklama