Velký obrat United v Southamptonu. Solskjaera spasil střídající hrdina Cavani

Aktualizováno 29. 11. 2020 22:37
Fotbalisté Manchesteru United otočili utkání 10. kola anglické ligy na hřišti Southamptonu, s kterým prohrávali v poločase 0:2. Díky dvěma brankám Edinsona Cavaniho hosté zvítězili 3:2.
Viktor Lindelöf a Edinson Cavani.
Viktor Lindelöf a Edinson Cavani. | Foto: Reuters

Londýnské derby mezi Chelsea a Tottenhamem skončilo bez branek, "Kohouti" jsou tak díky lepšímu skóre v tabulce první před Liverpoolem.

Wolverhampton veze body ze hřiště Arsenalu poprvé od roku 1979 díky výhře 2:1.

Southampton zaskočil soupeře rohovým kopem ve 23. minutě, kdy si na centr kapitána Jamese Warda-Prowse naskočil zakončující Jan Bednarek. Ward-Prowse poté navýšil vedení "Svatých" ve 33. minutě, kdy poslal míč z přímého kopu do horního rohu.

Trenér "Rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer udělal do druhé půle dvě změny - místo Davida de Gey se do branky postavil Dean Henderson a přišel také Cavani. Právě tah s bývalým útočníkem Paris Saint-Germain se ukázal jako rozhodující.

Cavani nejdříve po hodině hry asistoval u kontaktního gólu Bruna Fernandese. O 14 minut později sám po Fernandesově sražené střele vyrovnal a obrat završil gólem v nastaveném čase.

United vyhráli venku už poosmé v řadě. Zároveň se stali prvním týmem, který v Premier League zvítězil ve čtyřech po sobě jdoucích venkovních utkáních, v nichž prohrával.

Chelsea s Tottenhamem naposledy remizovaly bez branek na den přesně před pěti lety. Nula na ukazateli skóre mohla nejvíce těšit domácího brankáře Édouarda Mendyho, který po letním příchodu z Rennes vychytal páté čisté konto z šesti startů v Premier League. "Blues" nicméně remíza zkazila sérii tří ligových výher a Tottenhamu čtyř.

Utkání mezi Arsenalem a Wolverhamptonem bylo přerušeno už po pěti minutách hry kvůli srážce domácího obránce Davida Luize s útočníkem hostů Raúlem Jiménezem. Hůře ze souboje vyšel hráč Wolves, který byl deset minut ošetřován a po vystřídání zamířil do nemocnice.

Wolverhampton nabudila ztráta klíčového muže, který dal v tomto ročníku čtyři branky, a vedení mu zajistil v 27. minutě Pedro Neto. Arsenal vyrovnal o tři minuty později brankou Gabriela, díky kterému se "Kanonýři" v lize trefili ze hry poprvé od utkání se Sheffieldem United na začátku října.

Tři body hostům těsně před přestávkou zajistil Daniel Podence. Wolverhampton je po výhře jen kvůli horšímu skóre šestý, Arsenalu patří až 14. příčka.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Southampton - Manchester United 2:3 (23. Bednarek, 33. Ward-Prowse - 74. a 90.+2 Cavani, 60. Fernades), Chelsea - Tottenham 0:0, Arsenal - Wolverhampton 1:2 (30. Gabriel - 27. Neto, 42. Podence).

1. Tottenham 10 6 3 1 21:9 21
2. Liverpool 10 6 3 1 22:17 21
3. Chelsea 10 5 4 1 22:10 19
4. Leicester 9 6 0 3 18:12 18
5. Southampton 10 5 2 3 19:16 17
6. Wolverhampton 10 5 2 3 11:11 17
7. Everton 10 5 1 4 19:17 16
8. Manchester United 9 5 1 3 16:16 16