reklama

Vězeňský život Ronaldinha: Míčového kouzelníka si prý podali vrah se zlodějem

Ronaldinho po zadržení v paraguajském Asunciónu. Ronaldinho po zadržení v paraguajském Asunciónu. autor: Reuters
V době, kdy se nehrají žádné atraktivní fotbalové zápasy, berou fanoušci i média za vděk čímkoli. Třeba i "zaručenou" zprávou o tom, jak si slavného Ronaldinha v paraguajském vězení podali usvědčený vrah se zlodějem. V nohejbalovém utkání.

Záběry brazilského držitele Zlatého míče z roku 2005 hrajícího nohejbal ve vězení v Asunciónu v neděli obletěly svět. Z videa bylo patrné, že Ronaldinho ze svého fotbalového umu nic nezapomněl a s míčem si stále rozumí.

Se spoluhráčem, kterým byl pracovník věznice, si se soupeři snadno poradili.

Britský bulvární deník The Sun ale v úterý přišel s převratnou informací. Podle lokálních zdrojů v nohejbalové odvetě Ronaldinho potupně padl.

Cenný skalp si měla připsat dvojice bývalých policistů: šestačtyřicetiletý usvědčený vrah Edgar Ramirez Otazu a o tři roky mladší zloděj Yoni David Mereles Martinez.

Prvně jmenovaný si odpykává osmnáctiletý trest za to, že v květnu 2010 během hudebního festivalu střelil do hlavy jiného muže. Druhý má sedět deset let za loupež, kdy společně s dalšími zkorumpovanými policisty "zkonfiskoval" hotovost původně odcizenou řidičem bezpečnostní dodávky.

Více či méně důvěryhodných reportů z pobytu Ronaldinha ve vězení v posledních dnech přibývá. Během předminulého víkendu média informovala o tom, jakým způsobem někdejší opora Barcelony, AC Milán nebo Paris St. Germain oslavila čtyřicáté narozeniny.

Mistr světa z roku 2002 si při vzácné příležitosti pochutnal na tradiční brazilské specialitě churrascu, tedy hovězím masu grilovaném na špízu.

V hlavním městě Paraguaye policisté Ronaldinha zadrželi na začátku března, když se prokázal falešným pasem. Nyní probíhá vyšetřování a jednou z možností, se kterou strážci zákona operují, je zapletení legendárního fotbalisty do praní špinavých peněz.

Zlatý kop, trapas v reklamě i paraguayské vězení. To je Ronaldinhova bláznivá kariéra Zlatý kop, trapas v reklamě i paraguayské vězení. To je Ronaldinhova bláznivá kariéra Prohlédněte zde

Vyšetřovatalé prověřují data z jeho mobilního telefonu, stejně jako z přístroje Ronaldinhova bratra a manažera Roberta Assise. Jeden z nejlepších fotbalistů 21. století proto zůstává za mřížemi, dokud se situace nevyjasní. Zadržený může být až šest měsíců.

Co chtěl s falešnými doklady dělat Ronaldinho neřekl a s žádostí o propuštění na kauci neuspěl.

reklama