Rudolf Černík
26. 11. 2018 8:16
Tým Andrése Iniesty přišel o dvougólový náskok a dohrával v japonské lize o sedmi hráčích.
Brankář Jujdži Rokutan ze Šimizu vyrovnává ve čtrnácté minutě nastavení utkání s Kóbe | Video: Youtube.com

To byla divočina, jaká se hned tak nevidí. A jakou dosud možná nezažil ani záložník Andrés Iniesta.

Nedávná hvězda Barcelony vedla v závěru utkání japonské ligy se svým celkem Vissel Kóbe nad Šimizu na jeho půdě 3:1, ale nakonec brala jen bod. V 87. minutě totiž domácí snížili a ve ČTRNÁCTÉ minutě nastaveného času vyrovnal parádní hlavičkou po rohovém kopu brankář Jujdži Rokutan. Stal se prvním brankářem v historii japonské ligy, který vstřelil gól. Odčinil tak své hrubé chyby při druhém a třetím inkasovaném gólu.

Ale ani to ještě nebylo všechno. V OSMNÁCTÉ minutě nastavení viděl červenou kartu hostující Wellington a Kóbe dohrávalo jen v sedmi hráčích…

Wellington sprostým zákrokem udeřil soupeře loktem do hlavy, přesto nejprve viděl jen žlutou kartu. Na to reagovala lavička Visselu a u postranní čáry vypukla pořádná mela.

Zatímco Iniesta se snažil emoce spíš krotit a znesvářené strany od sebe oddělit, další hvězda Kóbe a kapitán týmu Lukas Podolski se zapojil do regulérní bitky s lavičkou soupeře a pěstí udeřil jednoho ze členů realizačního týmu.

Wellington vzápětí uviděl další žlutou kartu a tedy i červenou. Od rozhodčího se snažil odvést i hrdina Rokutan, jenž někdejší hráč Hoffenheimu pro něho neměl pochopení a střílejícího brankáře parádním judistickým chvatem ho složil na zem.

Už během zápasu byl vyloučen Naojuki Fudžita, a protože se hostům v po vypršení devadesáté minuty vážně zranili dva hráči tak, že nemohli pokračovat (proto tak dlouhé nastavení místo původně avizovaných čtyř minut), dohrávalo Kóbe v sedmi…