30. 7. 2018 10:06
"Ibra" rozhodl o vítězství Los Angeles Galaxy nad hosty z Orlanda 4:3. Svoji bilanci v severní Americe vylepšil na 15 gólů ze 17 utkání.
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic | Foto: ČTK

Carson - Zlatan Ibrahimovic si v zámořské fotbalové lize MLS připsal první hattrick. Hvězdný švédský útočník stihl dát tři góly za 24 minut a rozhodl o vítězství Los Angeles Galaxy nad hosty z Orlanda 4:3. Svoji bilanci v severní Americe vylepšil na 15 gólů ze 17 utkání.

Ibrahimovic nejprve přihrál na první vyrovnávací gól. Ve druhém poločase nedělního zápasu se trefil hlavičkou na 2:2, pak "rybičkou" a dalším zásahem hlavou srovnal na 3:3 a jen čtyři minuty nato poslal do sítě odražený míč ranou pravačkou. Za následnou oslavu hattricku svlečením dresu dostal šestatřicetiletý fotbalista žlutou kartu, ale nálepku pro hrdinu zápasu mu to nevzalo.

Ibrahimovic se s 15 góly posunul na druhé místo v tabulce střelců, lepší je jen suverénní lídr Josef Martínez. Venezuelský útočník nejlepšího týmu soutěže Atlanty dal ve 23 zápasech 24 branek.

Tým Galaxy drží devět zápasů v MLS neporazitelnost a s 35 body je v Západní konferenci třetí za Dallasem (42) a městským rivalem FC (36).