reklama

Video: Rooney v poslední minutě předvedl neuvěřitelný obranný zákrok a nahrál na gól, Amerika tleská

Wayne Rooney. Wayne Rooney. autor: Reuters
Wayne Rooney ve svém šestém zápase v americké MLS předvedl pozoruhodný kousek a potvrdil povedený start v novém angažmá.

Washington - Do konce utkání DC United proti Orlandu v americké MLS zbývaly poslední vteřiny nastavení. Za stavu 2:2 při útočném rohu naklusal do vápna i brankář Washingtonu Ousted. Domácí se ale ubránili a Dwyer spěchal s míčem vstříc odkryté brance United.

V tom přišel moment Waynea Rooneyho.

Útočník Washingtonu zajišťoval standardní situaci jako poslední hráč a hned jak si všiml nebezpečí, nastartoval ke dlouhému sprintu. V poslední chvíli zakřižoval soupeřovu hráči skluzem cestu, vzal míč, otočil hru směrem k brance Orlanda a poslal dlouhý centr do vápna, který usměrnil do brány Argentinec Luciano Acosta a pobláznil fanoušky DC United.

Trefa znamenala dovršení hattricku pro Acostu, vstřelení branky v posledních vteřinách zápasu a rozhodnutí o vítězství 3:2 nad Orlandem.

Rooneyho kousek fotbaloví fanoušci v zámoří oslavují jako reklamu na fotbal. Dvaatřicetiletý útočník zatím nastoupil v MLS k šesti zápasům a vstřelil jeden gól.

Washington je ovšem zatím na posledním místě východní konference a na postup do play-off ztrácí devět bodů. Naopak Philadelphia s Bořkem Dočkalem se pohybuje na hraně postupu.

reklama