Rudolf Černík
12. 10. 2018 13:15
Slavný atlet se dočkal prvního gólu své fotbalové kariéry, prosadil se v dresu australského celku Central Coast Mariners. A hned přidal další!
fotbal, Usain Bolt v přípravě v dresu Central Coast Mariners
fotbal, Usain Bolt v přípravě v dresu Central Coast Mariners | Foto: Youtube.com

Sydney/Praha - Osminásobný olympijský vítěz v atletice Usain Bolt udělal další krok ke splnění svého fotbalového snu. V generálce na start australské ligy nastoupil v dresu Central Coast Mariners poprvé v základní sestavě a dočkal se i premiérového gólu.

V utkání proti výběru Macarthur South West United se světový rekordman v běhu na 100 i 200 metrů prosadil v 57. minutě, když si naběhl na hezký pas, zpracoval si míč, odstavil obránce a levačkou napálil balon do sítě. Vzápětí předvedl "blesk", tedy své slavné vítězné gesto.

O jedenáct minut později pak využil nedorozumění brankáře a obránce soupeře a snadno do prázdné branky završil výsledek na 4:0.

Boltův první gól:

A jeho druhá trefa:

"Skórovat při debutu v základní sestavě je super. Jsem šťastný, že jsem u Mariners, udělám maximum, abych se dostal do týmu. Je krásné, že můžu ukázat světu, že jsem se zlepšil," uvedl Bolt, jenž je v nejhorším klubu minulé ligové sezony na zkoušce a zatím nemá smlouvu. Svou budoucnost v klubu by měl řešit s jeho vedením příští týden.