reklama

Video: Trenér Leverkusenu v pohárovém zápase přifilmoval pád a zaplatí 300 tisíc korun

Německý trenér Heiko Herrlich se za nafilmovaný pád v pohárovém zápase omluvil. Youtube |  00:31
Trenér Leverkusenu Heiko Herrlich byl potrestán pokutou 300 tisíc korun za teatrální pád, který předvedl v prosinci po letmém kontaktu s hráčem soupeře.

Leverkusen - Pokutu 12 000 eur (306 tisíc korun) dostal fotbalový trenér Heiko Herrlich z Bayeru Leverkusenu za nafilmovaný pád během prosincového zápasu Německého poháru. Bývalý reprezentant se po lehkém kontaktu s hráčem Mönchengladbachu, který si běžel za postranní čáru pro míč, teatrálně skácel k zemi.

Herrlich se hned po zápase, který Bayer vyhrál 1:0, omluvil, postih od svazové disciplinární komise ho však neminul. "Stalo se to v afektu. Vypadalo to určitě hloupě a chci se za to omluvit. Stydím se," litoval hned po utkání šestačtyřicetiletý kouč. Dnes pokorně dodal, že pokutu přijímá.

Herrlich se stal terčem posměchu 20. prosince v 75. minutě pohárového osmifinále, kdy Leverkusen držel těsné vedení. Míč mířící za čáru si nejprve nechal projít mezi nohama, snad aby získal čas. A pak nasimuloval pád poté, co do něj lehce strčil Denis Zakaria, neboť mu stál v cestě.

reklama