reklama

Video: Ukončený zápas ve francouzské lize. Gólmana Lyonu v Metách nadvakrát zasáhla petarda

Podívejte se na video, jak ležícího brankáře Lopese zasáhla světlice. YouTube
Pořádnou ostudu si uřízli někteří "fanoušci" fotbalových Met. Ve 30. minutě začali slavit vstřelený gól svého týmu proti Lyonu pyrotechnikou a jednou ze světlic zasáhli brankáře soupeře Anthonyho Lopese. Zprvu přerušený zápas rozhodčí nakonec definitivně ukončil, domácím hrozí kontumační prohra.

Mety - Utkání francouzské fotbalové ligy mezi Metami a Lyonem bylo ve 32. minutě za stavu 1:0 předčasně ukončeno poté, co domácí fanoušci zranili brankáře hostů Anthonyho Lopese pyrotechnikou. Sudí nejprve zápas přerušil, ale po půlhodině se rozhodl duel ukončit. O dalším osudu utkání rozhodne vedení soutěže. Metám hrozí kontumační prohra.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Ve 30. minutě se Mety dostaly do vedení, což domácí příznivci oslavovali pyrotechnikou. Jedna ze světlic zasáhla i brankáře Lopese. Ve chvíli, kdy ležel na zemi, k němu spadla další petarda. Portugalský gólman se stihl na poslední chvíli alespoň trochu odvalit, přesto dostal přímý zásah a musel být odvezen do nemocnice na vyšetření.

"Přinejlepším bude mít jen silné zvonění v uších a bolesti hlavy, ale také může mít poškozené ušní bubínky. Těžko držel rovnováhu a nevěděl, kde je," řekl prezident Lyonu Jean-Michel Aulas. "Je to hanba. Domácí klub musí zajistit bezpečnost, ale tady jsme viděli věci, kterou jsou nepřijatelné. Očekávám silnou reakci od federace," dodal.

reklama