4. 12. 2016 7:58
Pořádnou ostudu si uřízli někteří "fanoušci" fotbalových Met. Ve 30. minutě začali slavit vstřelený gól svého týmu proti Lyonu pyrotechnikou a jednou ze světlic zasáhli brankáře soupeře Anthonyho Lopese. Zprvu přerušený zápas rozhodčí nakonec definitivně ukončil, domácím hrozí kontumační prohra.
Podívejte se na video, jak ležícího brankáře Lopese zasáhla světlice. | Video: YouTube

Mety - Utkání francouzské fotbalové ligy mezi Metami a Lyonem bylo ve 32. minutě za stavu 1:0 předčasně ukončeno poté, co domácí fanoušci zranili brankáře hostů Anthonyho Lopese pyrotechnikou. Sudí nejprve zápas přerušil, ale po půlhodině se rozhodl duel ukončit. O dalším osudu utkání rozhodne vedení soutěže. Metám hrozí kontumační prohra.

Ve 30. minutě se Mety dostaly do vedení, což domácí příznivci oslavovali pyrotechnikou. Jedna ze světlic zasáhla i brankáře Lopese. Ve chvíli, kdy ležel na zemi, k němu spadla další petarda. Portugalský gólman se stihl na poslední chvíli alespoň trochu odvalit, přesto dostal přímý zásah a musel být odvezen do nemocnice na vyšetření.

"Přinejlepším bude mít jen silné zvonění v uších a bolesti hlavy, ale také může mít poškozené ušní bubínky. Těžko držel rovnováhu a nevěděl, kde je," řekl prezident Lyonu Jean-Michel Aulas. "Je to hanba. Domácí klub musí zajistit bezpečnost, ale tady jsme viděli věci, kterou jsou nepřijatelné. Očekávám silnou reakci od federace," dodal.