reklama

Video: Zběsilý faul na hvězdu Manchesteru City. Za tuhle hrůzu dostal obránce Cardiffu jen žlutou

Faul na Leroye Saného Youtube.com
Leroye Saného čeká pauza po brutálním faulu obránce Cardiffu Josepha Bennetta v utkání Anglického poháru.

Cardiff/Praha - Při tom záběru tuhle krev v žilách. Noha Leroye Saného se prohnula po brutálním šlapáku obránce Cardiffu Josepha Bennetta. Jen zázrakem vyvázla hvězda Manchesteru City bez zlomeniny, zato její kotník zběsilý atak nevydržel a Saného čeká pauza.

"Špinavý, odporný zákrok," ulevil si slavný kanonýr Alan Shearer v roli komentátora v televizním studiu. 

K překvapení všech nedostal Bennett v závěru prvního poločasu utkání Anglického poháru červenou kartu, sudí Lee Mason mu ukázal jen žlutou.

"Wow, tohle není červená?! Šílený zákrok," divil se bývalý záložník Robbie Savage.

Rozhořčen byl i kouč Manchesteru City Pep Guardiola, zvlášť když to nebyl první nepřiměřený faul hráčů Cardiffu. "Nechápu to. Jediné, co musí rozhodčí dělat, je chránit hráče. Můžu akceptovat, že nám neuznali gól, i když vůbec nevím proč, ale prosím, chraňme hráče. Nejen hráče ManCity, všechny hráče," apeloval kouč City Pep Guardiola. 

Bennett utkání přesto nedohrál, vyloučen byl ovšem až v nastaveném čase po dalším zkratu… Manchester City utkání vyhrál 2:0 díky gólům v prvním poločase, Saného však čeká pauza. "Nějakou dobu si nezahraje. Týdny, možná měsíce, uvidíme po vyšetření," chmuřil se Guardiola.

V noci po utkání se Bennett na Twitteru ke svému počínání vyjádřil. "Zaprvé bych se chtěl omluvit Leroyovi Sanému za můj dnešní zákrok. Chtěl jsem zastavit protiútok a úplně špatně jsem ho načasoval," uvedl Bennett. "Zadruhé ksem ho nechtěl zasáhnout tak, jak jsem ho zasáhl. Doufám, že to nebude nic vážného a brzy se uzdraví," dodal.

reklama