Skvělý Vaclík vynuloval vedoucí Barcelonu. Real ji teď může dohnat

Aktualizováno 20. 6. 2020 0:17
Fotbalisté vedoucí Barcelony ve šlágru 30. kola španělské ligy remizovali 0:0 na stadionu třetí Sevilly, za kterou chytal český brankář Tomáš Vaclík. Obhájci titulu ve třetím zápase po restartu La Ligy poprvé nevyhráli, v čele tabulky si vytvořili tříbodový náskok na druhý Real Madrid, ale "Bílý balet" má zápas k dobru a úhlavního rivala může dotáhnout.
Barcelonský Sergio Busquets ve střetu s Fernandem ze Sevilly.
Barcelonský Sergio Busquets ve střetu s Fernandem ze Sevilly. | Foto: Reuters

Při první větší šanci v Seville domácí Jules Koundé těsně minul, poté francouzský obránce po přímém kopu Lionela Messiho zastoupil Vaclíka a míč vyhlavičkoval nad branku. Jinak si mužstva v úvodní půli na prázdném stadionu moc příležitostí nevytvořila.

Krátce po změně stran Barcelonu podržel gólman Marc-André ter Stegen proti střele Lucase Ocampose. Vaclík v 73. minutě další Messiho přímý kop vytáhnul nad břevno a poté reprezentační jednička jen sledovala, jak Luis Suárez z voleje těsně přestřelil.

Domácí bez větších problémů přežili i závěrečný tlak Katalánců a Vaclík si připsal 11. čisté konto v ligovém ročníku. Sevilla posedmé za sebou v soutěži neprohrála, ale remizovala ve třetím z posledních čtyř kol.

Villarreal porazil Granadu 1:0 a v tabulce si upevnil sedmé místo znamenající postup do kvalifikace Evropské ligy. V duelu dvou týmů bojujících o záchranu remizovala Mallorca s posledním Leganés 1:1.

O výhře Villarrealu rozhodl Gerard Moreno, který se trefil už v 11. minutě. Hosté zvítězili i ve třetím utkání po restartu sezony přerušené koronavirem.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Granada - Villarreal 0:1 (11. G. Moreno), Mallorca - Leganés 1:1 (9. Sevilla - 87. Óscar), FC Sevilla - FC Barcelona 0:0.