Vítězná série PSG skončila na čísle 20. Zastavil ji doma Lyon

3. 2. 2019 23:28
Fotbalisté PSG poprvé ve francouzské lize prohráli, na hřišti Lyonu podlehli 1:2. Po změně stran rozhodl z penalty Nabil Fekir. PSG tak až v 21. utkání ligového ročníku poznal poprvé přemožitele, ale stále vede tabulku s velkým náskokem deseti bodů před Lille. Lyon si výhrou upevnil třetí místo.
Moussa Dembele z Lyonu (9) dává gól do sítě Paris St. Germain.
Moussa Dembele z Lyonu (9) dává gól do sítě Paris St. Germain. | Foto: Reuters

Hosté přitom začali skvěle, už v 7. minutě se prosadil argentinský křídelník Di María, který po Draxlerově přihrávce propálil z levé strany brankáře Lopese. Sedmou brankou v soutěži vyrovnal Dembélé, jenž po centru ze strany využil chyby gólmana Areoly a lehce zakončil.

Po poločase hosté nabídli Lyonu příležitost k obratu a Fekir ji z penalty využil. Fotbalisté pařížského celku si pak vytvořili několik šancí, ale žádná z nich nevedla k vyrovnávacímu gólu.

Francouzská fotbalová liga - 23. kolo:

Nimes - Montpellier 1:1 (2. Landre - 73. Delort), Lyon - Paris St. Germain 2:1 (33. Dembélé, 49. Fekir z pen. - 7. Di María). Utkání St. Etienne - Štrasburk bylo odloženo.

1. Paris St. Germain 21 18 2 1 67:13 56
2. Lille 23 14 4 5 40:22 46
3. Lyon 23 12 7 4 38:26 43
4. St. Etienne 22 10 7 5 33:26 37
5. Montpellier 22 9 9 4 29:17 36
6. Štrasburk 22 9 8 5 38:25 35
7. Remeš 23 8 10 5 20:21 34
8. Nice 23 9 7 7 18:23 34