Vydra dal 21. gól v sezoně a ovládl tabulku střelců druhé anglické ligy

6. 5. 2018 15:50
Derby County teď čeká baráž o Premier League s Fulhamem.
Matěj Vydra
Matěj Vydra | Foto: ČTK

Londýn - Útočník Matěj Vydra přispěl gólem k výhře fotbalistů Derby County v posledním kole druhé anglické ligy 4:1 nad Barnsley a s 21 trefami ovládl tabulku střelců. Jeho tým si zahraje baráž o účast v nejvyšší soutěži proti Fulhamu, který po prohře 1:3 v Birminghamu nedosáhl na přímý postup. Z něj se radoval Cardiff, jemuž stačila domácí bezbranková remíza s Readingem.

Vydra vstoupil do utkání s Barnsley v 38. minutě, deset minut po přestávce zvýšil na 2:0 pro Derby. O chvíli později navíc jihlavský odchovanec asistoval u Nugentovy branky. Vydra prožil nejúspěšnější sezonu od ročníku 2012/13, v němž v druhé lize za Watford vstřelil 22 gólů.

Derby se utká s Fulhamem, který sice měl na dosah přímý postup, překvapivě však zaváhal v Birminghamu. Do utkání nezasáhl stoper hostů Tomáš Kalas. Druhou dvojici v play off tvoří Aston Villa a Middlesbrough.

Cardiff skončil o dva body před Fulhamem a poprvé od sezony 2013/14 si zahraje Premier League. Doplnil tak již jistého postupujícího z Wolverhamptonu.

Sestup měl před závěrečným utkáním jistý pouze Sunderland. V boji o záchranu dále nakonec neuspěli fotbalisté Barnsley a Burtonu, v jehož nominaci chyběl obránce Tomáš Egert. Přitom ještě krátce před závěrem zápasů byl blízko sestupu Bolton, brankami v 87. a 88. minutě ale otočil duel s Nottinghamem a po výhře 3:2 se v soutěži udržel.

Celé utkání odehrál za Sheffield Wednesday obránce Daniel Pudil. Rozlučka se sezonou se jeho týmu povedla, Sheffield porazil Norwich vysoko 5:1.