Vydra se trefil v zápase proti Sheffieldu Wednesday, jeho Derby bodovalo popáté v řadě

Aktualizováno 21. 10. 2017 20:58
Český útočník Matěj Vydra se gólem podílel na vítězství 2:0 v utkání Derby proti Sheffieldu Wednesday. John Terry pomohl ve druhé lize k výhře Aston Villy.
Matěj Vydra pomohl proměněnou penaltou k výhře Derby ve druhé anglické lize.
Matěj Vydra pomohl proměněnou penaltou k výhře Derby ve druhé anglické lize. | Foto: ČTK

Londýn - Český útočník Matěj Vydra skóroval za fotbalisty Derby County v druhém zápase po sobě. Gólem z penalty posunul tým k výhře 2:0 nad Sheffieldem Wednesday. Derby bodovalo popáté v řadě a posunulo se na osmé místo tabulky. V nominaci poraženého týmu chyběl obránce Daniel Pudil.

Už ve čtvrté minutě fauloval Vydru ve vápně Glenn Loovens. Bývalý hráč Watfordu či Udine nařízenou penaltu proměnil a vstřelil šestý gól v sezoně. Domácí měli další šance na pojištění výhry, definitivně ale rozhodl až čtyři minuty před koncem Bradley Johnson, který v 78. minutě nahradil právě dvacetinásobného reprezentanta Vydru.

Stoper John Terry vstřelil na stadionu Villa Park první gól od dubna 2003, kdy zde skóroval v dresu Chelsea. Tentokrát pomohl Aston Ville úvodní trefou k výhře 2:1 nad Fulhamem, za který celý zápas odehrál Tomáš Kalas.

Anglická druhá fotbalová liga - 13. kolo:

Derby - Sheffield Wednesday 2:0 (první gól Vydra z penalty), Aston Villa - Fulham 2:1, Barnsley - Hull 0:1, Bolton - QPR 1:1, Brentford - Sunderland 3:3, Bristol - Leeds 0:3, Middlesbrough - Cardiff 0:1, Nottingham - Burton 2:0, Sheffield United - Reading 2:1, Wolverhampton - Preston 3:2, Millwall - Birmingham 2:0.