Vydra se trefil v zápase proti Sheffieldu Wednesday, jeho Derby bodovalo popáté v řadě

Matěj Vydra pomohl proměněnou penaltou k výhře Derby ve druhé anglické lize. Matěj Vydra pomohl proměněnou penaltou k výhře Derby ve druhé anglické lize. autor: ČTK
Český útočník Matěj Vydra se gólem podílel na vítězství 2:0 v utkání Derby proti Sheffieldu Wednesday. John Terry pomohl ve druhé lize k výhře Aston Villy.

Londýn - Český útočník Matěj Vydra skóroval za fotbalisty Derby County v druhém zápase po sobě. Gólem z penalty posunul tým k výhře 2:0 nad Sheffieldem Wednesday. Derby bodovalo popáté v řadě a posunulo se na osmé místo tabulky. V nominaci poraženého týmu chyběl obránce Daniel Pudil.

Chelsea otočila divoký duel proti Watfordu, United prohráli na hřišti nováčka Chelsea otočila divoký duel proti Watfordu, United prohráli na hřišti nováčka Čtěte zde

Už ve čtvrté minutě fauloval Vydru ve vápně Glenn Loovens. Bývalý hráč Watfordu či Udine nařízenou penaltu proměnil a vstřelil šestý gól v sezoně. Domácí měli další šance na pojištění výhry, definitivně ale rozhodl až čtyři minuty před koncem Bradley Johnson, který v 78. minutě nahradil právě dvacetinásobného reprezentanta Vydru.

Stoper John Terry vstřelil na stadionu Villa Park první gól od dubna 2003, kdy zde skóroval v dresu Chelsea. Tentokrát pomohl Aston Ville úvodní trefou k výhře 2:1 nad Fulhamem, za který celý zápas odehrál Tomáš Kalas.

Anglická druhá fotbalová liga - 13. kolo:

Derby - Sheffield Wednesday 2:0 (první gól Vydra z penalty), Aston Villa - Fulham 2:1, Barnsley - Hull 0:1, Bolton - QPR 1:1, Brentford - Sunderland 3:3, Bristol - Leeds 0:3, Middlesbrough - Cardiff 0:1, Nottingham - Burton 2:0, Sheffield United - Reading 2:1, Wolverhampton - Preston 3:2, Millwall - Birmingham 2:0.