reklama

Vyšetřovatelé našli trosky letadla, v němž zahynul argentinský fotbalista Sala

Portrét Emiliana Saly se objevil i na světelné tabuli na stadionu Arsenalu. Fotbalisté domácího týmu a Cardiffu si tam minutou ticha připomněli argentinského fotbalistu. Portrét Emiliana Saly se objevil i na světelné tabuli na stadionu Arsenalu. Fotbalisté domácího týmu a Cardiffu si tam minutou ticha připomněli argentinského fotbalistu. autor: Reuters
Vyšetřovatelé nalezli trosky, které s největší pravděpodobností patří letadlu, v němž cestoval Emiliano Sala. Argentinský fotbalista minulý týden odletěl z Nantes do Cardiffu, kam přestoupil. Stroj s pilotem Davidem Ibbotsonem a osmadvacetiletým Salou zmizel 21. ledna poblíž jednoho z Normanských ostrovů nedaleko francouzského pobřeží. Právě na jedné z pláží byly nyní objeveny trosky stroje. V oblasti proto zahájí i podmořský průzkum, jakmile to počasí dovolí.

"V pondělí 28. ledna ráno nám oznámil francouzský Bezpečnostní vyšetřovací úřad, že bylo na pláži v blízkosti Surtainville na poloostrově Cotentin objeveno polstrování z jedné sedačky. Polstrování z druhé sedačky bylo nalezeno v téže oblasti později. Z předběžného vyšetřování jsme dospěli k závěru, že je pravděpodobné, že jsou z pohřešovaného letadla," uvádí se v prohlášení britské vlády.

Pátrání po vraku letadla pod hladinou vyšetřovatelé zahájí kvůli počasí zřejmě na konci tohoto týdne. Průzkum by měl trvat tři dny. "S ohledem na podrobné vyhodnocení letové dráhy a poslední známé pozice na radaru jsme určili prioritní oblast pátrání, která má zhruba čtyři čtvereční námořní míle," uvedli vyšetřovatelé.

Oficiální pátrání ukončili záchranáři ve čtvrtek. Rodina argentinského fotbalisty pak pokračovala v hledání na vlastní náklady. Pomohla k tomu veřejná sbírka, které se zúčastnili i Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun).

Argentinskému fotbalistovi byla věnována úterní pietní vzpomínka před zápasem anglické ligy mezi Arsenalem a Cardiffem. S velšským klubem podepsal Sala smlouvu, ale soutěžního zápasu v jeho dresu už se nedočkal.

"Nikdy jsme tě neviděli hrát ani dát gól, ale budeme tě, Emiliano, navždy milovat," stálo na transparentu, který rozvinuli fanoušci hostujícího celku na Emirates Stadium.

Transparent, který fanoušci rozvinuli i na Emirates Stadium:

Kapitáni obou celků položili do středového kruhu kytice žlutých narcisů, poté následovala minuta ticha.

"Máme za sebou týden, o kterém se těžko mluví. Byly dny, kdy nechcete ani vstát z postele, protože víte, co bude následovat. Všechno bylo strašné," prozradil trenér Cardiffu Neil Warnock, že na fotbal neměl nikdo v klubu ani pomyšlení.

"Bavili jsme se před zápasem o tom, že se pokusíme hrát co nejlíp a věnovat utkání Emilianovi. To se, myslím, povedlo. Jsem hrdý na to, že jsem trenérem tohoto mužstva," dodal kouč navzdory tomu, že jeho celek favorizovanému soupeři podlehl těsně 1:2.

"Letadlo vypadá, že se rozpadne." Fotbalista tušil neblahý konec, na jeho slova došlo "Letadlo vypadá, že se rozpadne." Fotbalista tušil neblahý konec, na jeho slova došlo Čtěte zde
reklama