Chelsea před Slavií prohrála v Liverpoolu, který dál vede ligu

Aktualizováno 14. 4. 2019 20:23
Fotbalisté Chelsea před odvetou s pražskou Slavií prohráli v Liverpoolu 0:2. Domácí po vítězství v šlágru Premier League vedou i po 34. kole tabulku o dva body před Manchesterem City, který vyhrál na hřišti Crystalu Palace 3:1 a navíc má utkání k dobru. Chelsea je čtvrtá, ale její bezprostřední pronásledovatelé z Manchesteru United a Arsenalu odehráli méně zápasů.
Mo Salah
Mo Salah | Foto: Reuters

Fanoušci se na Anfield Road dočkali gólů až ve druhém poločase a oba padly v rozmezí dvou minut. Nejprve se po rychlé kombinaci Salaha s Hendersonem ve vápně trefil po následném centru hlavou Mané. Senegalský útočník skóroval v lize už poosmnácté. O druhý gól se postaral výstavní trefou Salah, který vypálil nechytatelně zpoza vápna k levé tyči. Egyptský záložník se dělí s 19 góly s Agüerem o první místo v tabulce střelců.

Chelsea v týdnu porazila v Praze Slavii 1:0 gólem Alonsa až v 86. minutě. Odveta se bude hrát v Londýně na Stamford Brige ve čtvrtek. V generálce londýnský celek nastoupil v sestavě Arrizabalaga - Emerson, Luiz, Rüdiger (40. Christiansen), Azpilicueta - Loftus-Cheek (75. Barkley), Jorginho, Kanté - Hudson-Odoi (56. Higuaín), Hazard, Willian.

Liverpool si už v lize zajistil účast ve skupinové fázi Ligy mistrů v příštím roce. Svěřence Jürgena Kloppa čeká ve středu odveta čtvrtfinále aktuálního ročníku v Portu. První duel vyhráli 2:0.

Na výhře Manchesteru City se dvěma góly podílel Raheem Sterling, který má v ligové sezoně na kontě už 17 branek. Čtyřiadvacetiletý útočník nejprve v 15. minutě zužitkoval krásnou kolmici De Bruyneho. Ve druhé půli z první usměrnil do sítě nepovedenou střelu Saného. Pro domácí vykřesal v 81. minutě naději Milivojevič, jenž překonal brankáře Edersona z přímého kopu, senzaci ale hosté nepřipustili a vítězství pojistil Brazilec Gabriel Jesus.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Crystal Palace - Manchester City 1:3 (81. Milivojevič - 15. a 63. Sterling, 90. Gabriel Jesus), Liverpool - Chelsea 2:0 (51. Mané, 53. Salah).

1. Liverpool 34 26 7 1 77:20 85
2. Manchester City 33 27 2 4 86:22 83
3. Tottenham 33 22 1 10 64:34 67
4. Chelsea 34 20 6 8 57:36 66
5. Manchester United 33 19 7 7 63:44 64
6. Arsenal 32 19 6 7 65:40 63
7. Leicester 34 14 5 15 46:45 47
8. Wolverhampton 33 13 8 12 41:42 47