West Ham po Součkově ztrátě prohrával, pak parádně otočil. Král opět seděl

25. 9. 2021 18:02
Fotbalisté West Hamu vyhráli po obratu v 6. kole anglické ligy v Leedsu 2:1. V základní sestavě hostů nastoupili obránce Vladimír Coufal a záložník Tomáš Souček, naopak jejich spoluhráč Alex Král zůstal mezi náhradníky a stále čeká na debut v Premier League.
Radost fotbalistů West Hamu.
Radost fotbalistů West Hamu. | Foto: Reuters

Další český reprezentant útočník Matěj Vydra se asistencí podílel na remíze Burnley 2:2 v Leicesteru.

Vedoucí Liverpool remizoval na hřišti nováčka Brentfordu 3:3. Obhájce titulu Manchester City zvítězil na hřišti Chelsea 1:0. Reprízu posledního finále Ligy mistrů rozhodl Gabriel Jesus. Manchester United na Old Trafford překvapivě prohrál s Aston Villou 0:1 a poprvé v ligové sezoně nebodoval. Vítězství hostů zařídil v 88. minutě Kortney Hause, ve třetí minutě nastavení neproměnil penaltu domácí záložník Bruno Fernandes.

West Ham prohrával od 19. minuty, kdy Souček ve středu pole ztratil míč a Raphinha následně otevřel skóre. V 67. minutě si Bowenovu střelu srazili do vlastní branky Cooper a Firpo. Obrat dokonal Antonio v závěrečné minutě základní hrací doby. Třiadvacetiletý Král čeká na první start v anglické lize, dosud za londýnský celek nastoupil pouze ve středu v Ligovém poháru při výhře 1:0 na hřišti Manchesteru United.

Burnley vedlo v Leicesteru po vlastní trefě Vardyho, který poté srovnal. Ještě v úvodním dějství vrátil hostům náskok Cornet po Vydrově centru. Dělbu bodů obstaral v 85. minutě Vardy.

Brentford proti Liverpoolu vedl od 27. minuty po Pinnockově gólu, o čtyři minuty později vyrovnal Jota. Po změně stran otočil skóre Salah, jenže Janelt po necelých deseti minutách odpověděl. Hostům brzy poté vrátil vedení Jones, ale konečné slovo měl střídající Wissa, který po čtyřech minutách na hřišti zařídil remízu. Liverpool v ligové sezoně stále nenašel přemožitele, v úterý se v Lize mistrů představí v Portu. Brentford bodoval v pátém z úvodních šesti kol a patří mu osmé místo.

Jediný gól na Stamford Bridge dal Jesus v 53. minutě, kdy ve vápně vystřelil z otočky a i s pomocí teče domácího záložníka Jorginha překonal Mendyho. Manchester City neprohrál v Premier League popáté za sebou, bodově se na svého dnešního soupeře dotáhl a ideálně se naladil na úterní souboj ve skupině Ligy mistrů na půdě Paris Saint-Germain. V neděli se poté v anglické lize utká na Anfieldu s Liverpoolem.

"Dobrý způsob, jak se připravit na nadcházející fascinující týden," citovala agentura Reuters trenéra City Pepa Guardiolu.

Padesátiletý Španěl zaznamenal 221. soutěžní triumf na lavičce "Citizens", čímž se odpoutal od Lese McDowalla a vytvořil nový klubový rekord. "Jsem na to nesmírně hrdý. Ta doba, co jsem tady, je nádherná. Můžeme prohrávat zápasy i finále, ale v každém utkání hrajeme s neuvěřitelnou odvahou, na což jsem pyšný," uvedl Guardiola.

Rodák ze Santpedoru navíc poprvé porazil Chelsea pod vedením německého kouče Thomase Tuchela po předchozích třech soutěžních nezdarech včetně porážky v květnovém finále Ligy mistrů v Portu.

"Blues" v devátém soutěžním zápase sezony poprvé prohráli. Ve středu se v Lize mistrů představí v Turíně proti Juventusu. "City si zasloužil vyhrát. Nepředvedli jsme komplexní výkon a jednoduše nehráli nejlépe," konstatoval osmačtyřicetiletý Tuchel.

Utkání na Old Trafford směřovalo k dělbě bodů, jenže hostující stoper Hause se v závěru odpoutal od Cavaniho a hlavou vsítil vítězný gól. V úvodní nastavené minutě střelec branky zahrál v pokutovém území rukou a domácím se naskytl pokutový kop. Jenže Fernandes, který se k němu postavil místo Ronalda, značně přestřelil.

"To, jak se hráči Aston Villy pohybovali kolem penaltového puntíku a Bruna, se mi nelíbilo. Bruno se obvykle z penalt nemýlí, ale tentokrát bohužel minul," prohlásil trenér "Rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer. Jeho svěřenci ve středu v Lize mistrů v repríze květnového finále Evropské ligy přivítají Villarreal, jemuž v Gdaňsku podlehli po penaltovém rozstřelu.

Aston Villa zdolala United v anglické lize poprvé od prosince 2009 a po 17 duelech. "Vítězství na Old Trafford bylo dlouho na spadnutí. V posledních zápasech jsme tady hráli velmi dobře. Výhra hráčům dodá ohromné množství sebevědomí," řekl hostující kouč Dean Smith.

Everton si poradil s nováčkem Norwichem 2:0. "Karamelky" naplno bodovaly ve třetím z posledních čtyř kol, naopak "Kanárci" prohráli i šestý ligový duel v sezoně a jako jediní nebodovali. Další nováček Watford doma remizoval s Newcastlem 1:1.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Manchester United - Aston Villa 0:1 (88. Hause), Chelsea - Manchester City 0:1 (53. Jesus), Leeds - West Ham United 1:2 (19. Raphinha - 67. vlastní Firpo, 90. Antonio), Everton - Norwich 2:0 (29. Townsend z pen., 77. Doucoure), Leicester - Burnley 2:2 (37. a 85. Vardy - 12. vlastní Vardy, 40. Cornet), Watford - Newcastle 1:1 (72. Sarr - 23. Longstaff), Brentford - Liverpool 3:3 (27. Pinnock, 63. Janelt, 82. Wissa - 31. Jota, 55. Salah, 67. Jones).

1. Liverpool 6 4 2 0 15:4 14
2. Manchester City 6 4 1 1 12:1 13
3. Chelsea 6 4 1 1 12:2 13
4. Manchester United 6 4 1 1 13:5 13
5. Everton 6 4 1 1 12:7 13
6. Brighton 5 4 0 1 7:4 12
7. West Ham United 6 3 2 1 13:8 11
8. Aston Villa 6 3 1 2 9:7 10