West Ham dohrával po vyloučení v deseti, v Southamptonu vybojoval bezgólovou remízu

Útočník West Hamu Michail Antonio vidí druhou žlutou kartu v duelu se Southamptonem Útočník West Hamu Michail Antonio vidí druhou žlutou kartu v duelu se Southamptonem autor: Reuters
Fotbalisté West Hamu remizovali ve 4. kole anglické ligy v Southamptonu 0:0. Za hosty odehráli celý zápas Vladimír Coufal a Tomáš Souček, další český reprezentant Alex Král zůstal mezi náhradníky a premiéry v dresu "Kladivářů" se nedočkal.

West Ham remizoval v Premier League podruhé za sebou, udržel ale neporazitelnost. V utkání chudém na šance se ve dvou nadějných příležitostech objevil Tomáš Souček, nejprve jeho hlavičku nedokázal nikdo ze spoluhráčů usměrnit do sítě, další pokus poslal Čech rovněž hlavou nad břevno. V nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen nejlepší útočník West Hamu Michail Antonio.

Tak se vrací král. Ronaldo dvěma góly nasměroval Manchester United k vítězství Tak se vrací král. Ronaldo dvěma góly nasměroval Manchester United k vítězství Prohlédněte zde

Událostí dne byl návrat Cristiana Ronalda do Manchesteru United. Hvězdný portugalský útočník při obnovené premiéře přispěl dvěma góly k výhře 4:1 nad Newcastlem.

Úřadující šampion Manchester City zvítězil ve třetím kole po sobě, o což se na hřišti Leicesteru v 62. minutě postaral Silva. "Lišky" vyšly naprázdno ve druhém z posledních tří kol.

Chelsea si doma poradila s Aston Villou 3:0, dvakrát se mezi střelce zapsal Romelu Lukaku. Poprvé se prosadil po čtvrthodině hry. Krátce po změně stran zvýšil Kovačič, jenž se asistencí podílel i na první trefě domácích. Závěrečné slovo měl v nastavení opět Lukaku. "Blues" bodovali i ve čtvrtém kole.

Tottenham v londýnském derby podlehl na hřišti Crystal Palace 0:3 a poprvé v sezoně ztratil body. Fotbalisté Spurs hráli v městském derby od 58. minuty bez vyloučeného Tangangy.

Crystal Palace poprvé využil přesilovku v 75. minutě, kdy Zaha bezpečně proměnil pokutový kop. V 84. minutě přidal druhou trefu po pouhých 29 vteřinách pobytu na trávníku Édouard, který na konci srpna přišel ze Celtiku Glasgow. Soutěžní debut za Crystal Palace vylepšil třiadvacetiletý útočník v nastavení svým druhým gólem v utkání.

Arsenal měl z úvodních tří kol skóre 0:9. O první trefu "Kanonýrů" v ligové sezoně, která se proti Norwichi ukázala jako vítězná, se v 66. minutě postaral Aubameyang.

Wolverhampton vyhrál na hřišti nováčka Watfordu 2:0. Doma neuspěl ani další nováček Brentford, jenž kvůli gólu v závěru podlehl Brightonu 0:1.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Southampton - West Ham United 0:0, Manchester United - Newcastle 4:1 (45.+2 a 62. Ronaldo, 80. Fernandes, 90.+2 Lingard - 56. Manquillo), Chelsea - Aston Villa 3:0 (15. a 90.+3 Lukaku, 49. Kovačič), Crystal Palace - Tottenham 3:0 (84. a 90.+3 Édouard, 76. Zaha z pen.), Brentford - Brighton 0:1 (90. Trossard), Arsenal - Norwich 1:0 (66. Aubameyang), Leicester - Manchester City 0:1 (62. Silva), Watford - Wolverhampton 0:2 (74. vlastní Sierralta, 83. Hwang Hi-čchan).

1. Manchester United 4 3 1 0 11:3 10
2. Chelsea 4 3 1 0 9:1 10
3. Manchester City 4 3 0 1 11:1 9
4. Brighton 4 3 0 1 5:3 9
5. Tottenham 4 3 0 1 3:3 9
6. West Ham United 4 2 2 0 10:5 8
7. Liverpool 3 2 1 0 6:1 7
8. Everton 3 2 1 0 7:3 7