• 56. Benrahma
  • 80. Antonio
  • 84. Antonio
  • 69. Tielemans

Hezký pondělní večer, vítejte u on-line přenosu z utkání 2. kola fotbalové Premier League mezi West Hamem a Leicesterem. Zápas začíná ve 21 hodin.

West Ham vstoupí do utkání v této sestavě. Nechybí samozřejmě ani české duo Vladimír Coufal, Tomáš Souček.

Ani sestava Leicesteru nedoznala oproti prvnímu utkání sezóny žádných změn.

West Ham se po loňské povedené sezóně těší na základní skupinu Evropské ligy. I díky příspěvku českých fotbalistů skončili Kladiváři loni na šestém místě a dnes tak budeme sledovat utkání pátého se šestým celkem minulého ročníku. Oproti loňské sezóně se však domácí musí obejít bez Jesseho Lingarda, jenž byl ve fantastické formě.

Po velmi povedené přípravě už West Ham pochopitelně odehrál úvodní kolo Premier League a zapsal si tři body. Úvodní půle sice před týdnem skončila v poměru 1:2 pro Newcastle, nicméně londýnský celek poté zabral a v rozmezí třinácti minut obrátil skóre na svou stranu. Rozhodl gól Tomáše Součka, jenž dorazil neproměněnou penaltu.

Oproti West Hamu už mají Lišky na svém kontě dvě soutěžní utkání. Jak v souboji o Community Shield se Citizens tak před týdnem proti Wolves z toho bylo vítězství 1:0. Proti Manchesteru City rozhodl Iheanacho z penalty v 89. minutě, Wolverhampton obral o body jediným gólem Jamie Vardy.

Co se týče vzájemných zápasů, většinou se jedná o poměrně gólové zápasy. V posledních pěti utkáních West Hamu s Leicesterem padly pokaždé minimálně tři branky, přičemž naposledy vyhráli svěřenci domácího kouče Moyese 3:2! Loni dokonce West Ham zvítězil také na půdě Leicesteru, když vyhrál 3:0.

Když jsme zmiňovali Jesseho Lingarda, tento anglický reprezentant je hlavním přestupovým cílem domácího mužstva.

Domácímu Michailu Antoniovi chybí jediný gól k osamostatnění se v tabulce nejlepších střelců West Hamu v Premier League.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Nepřesnou rozehrávku domácích využil Maddison, který našel volného Barnese. Ten zleva nedokázal přihrát na kanonýra Jamieho Vardyho.

2.

Antonio se ve středu hřiště skvěle vyhnul dvěma hráčům, ale ve finální fázi si nerozuměl s Benrahmou.

3.

Tomáš Souček kousek od středu podrazil Maddisona. Leicester má výhodu, nicméně výrazný kvapík vpřed se nekoná.

4.

Leicester se nastěhoval na útočnou polovinu. Zatím se však hraje poměrně daleko od brány Łukasze Fabiańského.

6.

Do plných to hostům nešlo a proto zahrozili domácí. Rice dostal míč k pokutovému území, kde se kulatý předmět odrazil k Benrahmovi. Jeho technický obstřel šel jen do Schmeichelových rukavic.

7.

Na trávníku zůstává Cresswell, který podstoupil souboj s Ricardem Pereirou. Nepříjemný střet pro domácího hráče.

9.

Oba celky už jsou na trávníku v plném počtu a Cresswell se okamžitě musel zapojit do defenzivní činnosti.

10.

Důrazný pressink domácích fotbalistů vedl jen k nedovolenému zákroku na Tielemanse. Leicester bude pokračovat rozehrávkou.

11.

Hosté se sice dostali až do blízkosti pokutového území, avšak tam dobře zapracoval Coufal. Rychlý výpad West Hamu byl zastaven na polovině hřiště.