West Ham zůstává stoprocentní. Leicesteru dal čtyři góly, Coufal přihrál rekordmanovi

Michail Antonio slaví gól na 3:1, svůj 48. v dresu West Hamu v Premier League. Později přidal další. Michail Antonio slaví gól na 3:1, svůj 48. v dresu West Hamu v Premier League. Později přidal další. autor: Reuters
Fotbalisté West Hamu i díky asistenci Vladimíra Coufala ve druhém kole anglické ligy porazili Leicester 4:1 a vedou tabulku se skóre 8:3. Za domácí vítěze odehrál celý zápas také další český reprezentant Tomáš Souček. Dvěma góly a asistencí se blýskl Michail Antonio a s 49 brankami se stal nejlepším střelcem londýnského týmu v historii Premier League.

"Kladiváře" poslal do vedení ve 26. minutě Fornals po brejku a Benrahmově přihrávce. Leicesteru v závěru prvního poločasu ještě víc zkomplikoval situaci Pérez, který byl vyloučen za šlápnutí na Fornalse.

Teď už neustojíte tlak, rýpají kritici. Součka s Coufalem čeká domácí křest Teď už neustojíte tlak, rýpají kritici. Součka s Coufalem čeká domácí křest Čtěte zde

Krátce po změně stran Antonio připravil druhý gól pro Benrahmu. Hosté se vrátili do hry snížením Tielemanse, ale v 80. minutě se poprvé trefil Antonio a v týmové tabulce kanonýrů překonal italského rekordmana Di Cania. Jednatřicetiletý útočník skóroval ještě v 84. minutě po Coufalově centru.

West Ham navázal na úvodní ligové vítězství 4:2 v Newcastlu a teprve podruhé v Premier League vede úplnou tabulku. Dosud jedinkrát se mu to povedlo v srpnu 2006. Naopak Leicester nepotvrdil minulou výhru 1:0 nad Wolverhamptonem.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

West Ham United - Leicester 4:1 (80. a 84. Antonio, 26. Fornals, 56. Benrahma - 69. Tielemans).

1. West Ham United 2 2 0 0 8:3 6
2. Chelsea 2 2 0 0 5:0 6
Liverpool 2 2 0 0 5:0 6
4. Brighton 2 2 0 0 4:1 6
5. Tottenham 2 2 0 0 2:0 6
6. Manchester United 2 1 1 0 6:2 4
7. Everton 2 1 1 0 5:3 4
8. Brentford 2 1 1 0 2:0 4