Osm branek v bundeslize. Pavlenka dostal pět gólů, Wolfsburg je dále bez prohry

27. 11. 2020 22:52
Fotbalisté Wolfsburgu zdolali v německé lize Brémy 5:3 a i po 9. kole zůstávají v soutěži bez porážky. Werder s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrál poprvé po sérii pěti remíz se shodným výsledkem 1:1.
Jiří Pavlenka.
Jiří Pavlenka. | Foto: Reuters

Dnes bylo už v prvním poločase jasné, že bude gólový účet vyšší. Wolfsburg do přestávky vedl 3:2, krátce po pauze ale bylo po Brooksovu vlastním gólu vyrovnáno. Šestou remízu v řadě ale nakonec Brémy neuhrály.

Domácí poslal do vedení druhou brankou Weghorst a skóre v páté minutě nastavení zpečetil Bialek. Wolfsburg tak oslavil jubilejní 300. vítězství v bundeslize a v neúplné tabulce je s bilancí čtyř výher a pěti remíz pátý.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Wolfsburg - Brémy 5:3 (37. a 76. Weghorst, 22. Baku, 25. Brooks, 90.+5 Bialek - 13. Bittencourt, 36. Möhwald, 47. vlastní Brooks).

1. Bayern Mnichov 8 6 1 1 28:12 19
2. Dortmund 8 6 0 2 20:7 18
3. Leverkusen 8 5 3 0 16:9 18
4. Lipsko 8 5 2 1 16:5 17
5. Wolfsburg 9 4 5 0 14:8 17
6. Union Berlín 8 4 3 1 18:8 15
7. Mönchengladbach 8 3 3 2 13:13 12
8. Stuttgart 8 2 5 1 16:12 11