reklama

Zajímavé angažmá pro Jarošíka. Bude trénovat fotbalové mistry Slovinska

Jiří Jarošík Jiří Jarošík autor: Milan Kammermayer
Trenér Jiří Jarošík povede fotbalisty NK Celje. Úřadující slovinský mistr o tom informoval na svém webu. Třiačtyřicetiletý bývalý reprezentant naposledy koučoval Ústí nad Labem, s nímž mu v druholigové tabulce patřilo po podzimní části třetí místo.

Celje je ve slovinské lize sedmé, proto se vedení klubu rozhodlo přivést místo Dušana Kosiče nového trenéra. Volba padla na Jarošíka, bývalého obránce či záložníka Sparty, Chelsea, CSKA Moskva nebo Celticu Glasgow, který získal mistrovský titul v Česku, Anglii, Rusku i Skotsku.

Trenérskou kariéru zahájil Jarošík v juniorce pražské Sparty. Poté působil jako asistent Davida Holoubka v Liberci a v Ružomberku. Letos v červenci podepsal v rodném Ústí nad Labem poprvé smlouvu jako hlavní kouč.

Jarošík si ještě musí vybrat spolupracovníky, s novými svěřenci by se měl poprvé spatřit 7. ledna. "Angažmá ve Slovinsku je v mojí trenérské kariéře velkým krokem vpřed. Celje má výborné mladé hráče, předchozí trenér odvedl skvělou práci. Já snad dodám energii, kterou teď mužstvo potřebuje," řekl Jarošík.

Brankáři slavného klubu vypadaly kvůli nemoci vlasy, místo nich teď má hlavu lva Brankáři slavného klubu vypadaly kvůli nemoci vlasy, místo nich teď má hlavu lva Prohlédněte zde

reklama