reklama

Schickův spoluhráč má problém, čelí obvinění ze znásilnění

Stefan Ilsanker (vlevo) v dresu Lipska během bundesligového utkání proti Wolfsburgu Stefan Ilsanker (vlevo) v dresu Lipska během bundesligového utkání proti Wolfsburgu autor: Reuters
Rakouský fotbalový reprezentant Stefan Ilsanker čelí obvinění ze znásilnění. Třicetiletý záložník Lipska je podezřelý, že v noci na 4. ledna v salcburském bytě přinutil k pohlavnímu styku o čtyři roky mladší ženu. Ilsanker obvinění odmítl.

"Jsem přesvědčen, že můj mandant je nevinný," řekl fotbalistův právník Kurt Jelinek. Kauzu sleduje i rakouský fotbalový svaz. "Hráč obvinění popřel. Věříme, že se obvinění brzy ukáže jako neopodstatněné," uvedl pro list Kurier.

Ilsanker vynechal úvod zimní přípravy Lipska, oficiálně kvůli nemoci. Dvojnásobný vítěz rakouské ligy se Salcburkem nejspíš německý klub, kde hostuje český útočník Patrik Schick, v brzké době opustí.

Ilsanker není spokojen s malým vytížením a chce odejít jinam, aby před letním mistrovstvím Evropy měl herní praxi. Za národní tým dosud odehrál 41 zápasů.

reklama