reklama

Zastavte ty masakry. Fotbalista v MLS místo oslavy gólu apeloval na kongresmany

Alejandro Bedoya (Philadelphia Union) Alejandro Bedoya (Philadelphia Union) autor: Reuters
O víkendu došlo ve Spojených státech ke dvěma hromadným vraždám, při nichž zemřely tři desítky lidí a další desítky utrpěly zranění. I proto se rozhodl ozvat fotbalista Alejandro Bedoya.

Kapitán Philadelphie Union projevil svůj názor ve víkendovém utkání MLS proti DC United. Po vstřelení gólu zakřičel do nedalekého televizního mikrofonu: "Hej vy v kongresu, začněte už něco dělat. Zastavte ty střelby."

Sám Bedoya má s podobnými tragédiemi smutnou zkušenost, neboť v jeho rodném Parklandu bylo při střelbě na škole zabito 17 studentů. "Modlitby a soucit už nestačí, z Ameriky se stává dystopická společnost. Je už třeba konečně něco začít dělat," prohlásil Bedoya už před zápasem.

"Jsem v první řadě člověk, který má děti, až potom fotbalista a sportovec. Nemůžu se tvářit, že se nic neděje. A přeci nejsem jediný, kdo to takhle vidí," dodal Bedoya v rozhovoru po utkání, které Philadelphia vyhrála 5:1.

V USA během víkendu zemřelo při dvou masakrech v Texasu a Ohiu 30 Američanů a další desítky byly zraněny v rozpětí pouhých čtrnácti hodin. Za každou tragédií stál střelec ozbrojený palnou zbraní.

Přestože sobotní útok v El Pasu patří k nejhorším masakrům střelnou zbraní v moderní historii USA, ten vůbec nejkrvavější se odehrál v roce 2017. Tehdy čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock při střelbě na účastníky koncertu v Las Vegas usmrtil 58 lidí.

Podle serveru Mass Shooting Tracker, který sleduje počty zavražděných lidí při střeleckých masakrech v Americe, už letos tímto způsobem zahynulo 347 osob.

Přehledně: Kdo střílel v Texasu a v Ohiu a co útokům předcházelo Přehledně: Kdo střílel v Texasu a v Ohiu a co útokům předcházelo Čtěte zde
reklama