reklama

Zbláznil se? Obránce ligového celku se úmyslně zahryzl do hlavy protihráče

Youtube.com
Podlý útok předvedl fotbalový obránce Fernando Amorebieta z paraguayského celku Cerro Porteňo na Nestora Camacha. Hráče Olimpie Asunción nejprve udeřil čelem, o chvilku později se mu dokonce zakousl do hlavy.

K incidentu došlo v 82. minutě Superclásica paraguayské nejvyšší soutěže, kdy lídr soutěže Olimpia vedl v asunciónském derby 4:2 nad Cerro Porteňo, kterému patří třetí příčka. 

Amorebieta, hráč se zkušenostmi i z anglické Premier League, v níž hájil barvy Fulhamu, i španělské ligy, kde působil v Bilbau, nejprve ve vlastním pokutovém území beztrestně udeřil hlavou Camacha do čela .

O pár vteřinek později letěl směrem k dvojici rivalů míč, a zatímco ho Amorebietův spoluhráč odhlavičkoval, Venezuelan se zezadu zahryzl do temene Camacha.

Tenhle šílený zákrok už rozhodčí Edward Aquino viděl a Amorebietovi okamžitě udělil červenou kartu. Zároveň však vyloučil i jeho oběť…

Stav už zůstal nezměněn, Olimpia vyhrála díky čtyřem gólům známého internacionála Roqueho Santa Cruze a vede tabulku o čtyři body před Libertadem, Cerro je zpět o dalších devět bodů.

Zatím nejznámějším hráčem, který pokousal protihráče, je slavný uruguayský útočník Luis Suárez. Ten jako hráč Ajaxu Amsterdam zabořil v roce 2010 své zuby do ramene Otmana Bakkaly z Eindhovenu, o tři roky později už v Liverpoolu stejný "kousek" zopakoval s Branislavem Ivanovičem z Chelsea. A přezdívce "Kanibal" dostál i na mistrovství světa v roce 2014, kdy se zahryzl do ramene italského obránce Giorgia Chielliniho.

Suárezův kousanec do Chielliniho:

reklama