reklama

Zbláznil se? Ruská fotbalová hvězda srazila sudího pěstí na zem, pak do něj kopala

Roman Širokov slaví gól, kterým na EURU 2012 překonal Petra Čecha v české bráně Roman Širokov slaví gól, kterým na EURU 2012 překonal Petra Čecha v české bráně autor: ČTK
Bývalý kapitán ruské fotbalové reprezentace Roman Širokov zbil při pondělním zápase amatérské soutěže v Moskvě rozhodčího.

Devětatřicetiletého záložníka, jenž před čtyřmi lety ukončil profesionální kariéru, už začala vyšetřovat policie. Podle listu Sport Express, který o incidentu informoval, může případ skončit u soudu.

Konflikt je zachycen na videu. Širokov, jenž byl v minulosti dvakrát vyhlášen ruským fotbalistou roku, se dostal do sporu s rozhodčím poté, co sudí odmítl nařídit pokutový kop proti soupeři.

Po krátké slovní výměně chtěl sudí Širokova vyloučit. Fotbalista ho ale ranou pěstí do obličeje srazil na zem a pak do něho ještě kopl. Teprve poté ho spoluhráči odtáhli ze hřiště. Rozhodčí musel být hospitalizován v nemocnici.

Podívejte se, jak Širokov řádil:

"Chtěl bych se Nikitovi upřímně omluvit za takové nevhodné chování. Uvědomuju si, že neodpískání evidentní penalty a udělení červené karty nemůže být důvodem k tomu, abych něco takového dělal," kál se vítěz Poháru UEFA z roku 2008, dvojnásobný ruský šampion a bronzový medailista z EURO 2008."Doufám, že bude Nikita co nejdřív zpátky," doplnil.

Přesto s ním okamžitě ukončila spolupráci televizní společnost, kde působil jako fotbalový expert.

Širokov působil v Zenitu Petrohrad i obou moskevských velkoklubech Spartak a CSKA, v reprezentaci odehrál 57 zápasů a vstřelil třináct gólů.

Jeden z nich i do české sítě při EURU 2012.

"Nejsem Chosé, ale Džuze." Mourinho učil hráče, jak se vyslovuje jeho jméno "Nejsem Chosé, ale Džuze." Mourinho učil hráče, jak se vyslovuje jeho jméno Čtěte zde
reklama