10. Suárez
52. Messi
14. Ronaldo
72. Bale

Dobrý večer, vítejte u sledování online reportáže z utkání 36. kola fotbalové La Ligy mezi Barcelonou a Realem. El Clásico začne na Camp Nou v neděli 6. května v 20:45.

Barcelona si v minulém zápase v La Coruňi s předstihem zajistila čtyři kola před koncem triumf v La Lize.  Aktuálně je tedy na špici soutěže s 86 body, nedostižným jedenáctibodovým náskokem a bilancí šestadvaceti výher, osmi remíz a žádné porážky. Výrazně jí k této statistice dopomohla skvělá ofenzíva, která je zároveň s 87 nastřílenými góly nejlepší v lize. Katalánci se navíc mohou spolehnout na podporu svých fanoušků, před kterými vyhráli hned čtrnáct ze šestnácti duelů a rovněž v tomto ohledu nemají v Primera División konkurenci.

Jordi Alba slaví branku Barcelony
Jordi Alba slaví branku Barcelony | Foto: Reuters

Real Madrid letos neprožívá sezónu dle svých představ, ačkoliv v týdnu dokázal postoupit do finále Champions League. V lize v současné chvíli náleží až 3. místo se ziskem 71 bodů za druhým Atléticem, o jehož pozici může i nadále bojovat. I Real se může pyšnit skvělým útokem, který je v těsném závěsu za Barcelonou. Druhou příčku v této statistice mu zajistilo 82 vstřelených branek. Na hřištích soupeřů sehrál Madrid šestnáct duelů, z nichž vytěžil 34 bodů. Právem mu tedy patří 2. příčka v tabulce venkovních týmů.

Sergio Ramos se spoluhráči slaví postup do finále
Sergio Ramos se spoluhráči slaví postup do finále | Foto: Reuters

Vzájemná utkání

V loňském roce se slavné El Clásico hrálo hned pětkrát a úspěšnější v nich byl katalánský klub. Real zvítězil v obou zápasech Superpoháru, zatímco Barcelona ovládla obě střetnutí La Ligy i přípravný duel v rámci International Champions Cupu.

Úvodní sestavy:

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Suárez

Náhradníci: Cilessen - Paulinho, Dembélé, Alcácer, Semedo, Denis Suárez, Vermaelen

Real Madrid: Navas - Nacho, Varane, Ramos (C), Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Náhradníci: Casilla - Asensio, Ceballos, Hernández, Kovačić, L. Vázquez, Vallejo

Rozhodčí: Hernández - Sobrino, Naranjo

1.

Utkání právě začalo.

1.

Barcelona ihned od úvodních minut spustila na svého soupeře vysoký presink. Jenže si při něm pomohl faulem Rakitić, po jehož zákroku na Casemira se bude kopat proti bráně Barcelony.

2.

Teď už je u míč ale Barca, která rozjíždí svou klasickou rozvážnou kombinaci po zemi.

3.

Iniesta výbornou přihrávkou vyslal do vápna Albu, který však měl přeci jen k balónu o něco dál než Nacho, jenž nakonec míč vyvezl ze své šestnáctky.

4.

A mohlo to být 1:0 pro domácí! Messi skvělým pasem středem obrany vyslal do šance Luise Suáreze, jehož střel z pravé strany vápna na poslední chvíli zablokoval Varane.

5.

Barca se z následného rohu  prosadit nedokázala, ale měla ještě jednu možnost v podobě standardní situace z pravé strany. Messi však svůj centr poslal jen do rukavic Navase.

6.

Cristiano Ronaldo nyní nemohl pokračovat v postupu na bránu. Pomezní sudí mu totiž odmával ofsajd, po kterém bude rozehrávat ter Stegen.

7.

Domácí Realu nedávají ani metr prostoru zadarmo. Ihned rozehrávku hostů napadají, ale i přesto se Ronaldo dostal ke střel z rohu vápna. To ovšem skončila v náruči ter Stegena.

8.

Lionel Messi se často nevidí v hlavičkovém souboji. Nyní jsme však tento úkaz mohli vidět ve střetu s Marcelem, kterého domácí hvězda nakonec faulovala. Následně se k centru ze strany dostal Bale, ale Ronaldovu vysokou hlavičku stáhl ze vzduchu brankář Barcelony.

9.

Ofsajdové postavení je máváno i Lioneli Messimu, jehož průnik je tak právem zastaven.

10.

Barcelona je za svou aktivitu v úvodu duelu po zásluze odměněna! Naprosto vynikající centr z pravé strany vykouzlil Roberto, který našel na zadní tyči nabíhajícího LUÍSE SUÁREZE, jenž z voleje uklidil míč do protipohybu Keylora Navase.

11.

Marcelo byl poté poslán na trávník nedovoleně, z čehož resultuje přímý kop pro Real.

12.

Nacho se na půlící čáře vyšlápl na Suáreze, který se nyní svíjí na trávníku.

13.

Nacho ještě za svůj předchozí zákrok uviděl z rukou sudího první žlutou kartu zápasu.

13.

Messi posléze posílal přihrávku pod sebe na Suáreze, jenž po střetu s Navasem upadl, ale penalta se v tomto případě nekoná.

14.

Jenže Real nenechal s odpovědí dlouho čekat a máme vyrovnáno! Kroosův centr na zadní tyči sklepl před bránu Karim Benzema a CRISTIANO RONALDO jej poté se značným sebeobětováním dotlačil za brankovou čáru.

15.

Portugalská hvězda se ještě nechala ošetřit po vstřelené brance, ale vypadá to, že bude i nadále pokračovat ve hře.

17.

V utkání jsme zatím viděli dva rychlé góly, a to nám prosím pěkně běží 17. minuta. No máme se tak rozhodně na co těšit i v dalším průběhu.

18.

Barcelona posléze bude rozehrávat přímý kop po faulu na Lionela Messiho. Veškeré dění se již stěhuje k vápnu Realu.

19.

Jenž zahrozit z ní nakonec Katalánci nedokázali a budou se muset nyní bránit proti kombinaci hostů.

20.

Jordi Alba uplatnil svou rychlost a naběhl si na skvělou přihrávku Iniesty. Jenže v těžké pozici ve skluzu nakonec zakončoval nad bránu Keylora Navase.

22.

Piqué si nyní splnil defenzivní povinnosti a ustrážil Karima Benzemu. Real však zůstane u míče a bude vhazovat z prostoru od střídaček.

23.

Benzema ale poté pokazil slibně rozvíjející se atak hostů, když přihrávkou do strany na Marcela zcela pokazil a bude z toho aut pro změnu ve prospěch domácích.

24.

Gareth Bale chytře přenesl míč nalevo, kdy byl osamocený Marcelo. Jeho centr před Benzemou však odvrátila domácí obrana. Hra nicméně pokračovala a do vápna Barcy přiletěl další centr, který nyní již hlavičkoval Ronaldo, jehož zakončení letělo ale vysoko nad bránu ter Stegena.

25.

Poté se vpřed drala opět Barcelona. Ta však záhy přišla o míč a do útoku již pospíchají opět hosté.

26.

Jejich rychlý kontr zakončoval střelou zpoza vápna Toni Kroos. Avšak ani on nezamířil mezi tři tyče.

27.

Nechybělo mnoho a Madrid mohl otočit průběh zápasu! Na kolmici za obranu si skvěle naběhl Cristiano Ronaldo, který si ovšem vylámal zuby na dobře vyběhnuvším ter Stegenem.

28

A portugalský fotbalista byl opět v akci! Prudkou ranou z levé strany vápna jen těsně minul zadní tyč domácího zařízení a domácí fanoušci si mohli i v tomto případě oddechnout.

29.

Nyní už je to ale opět Barcelona, kdo kombinuje s míčem na polovině soupeře a hledá skulinku v jeho obraně.

30.

Barcelona poté rozehrála rohový kop na krátko, načež přišel centr Coutinha. Ten byl ovšem z kategorie nepřesných a jeho přetažená nabídka skončila až za brankovou čarou.

31.

Defenzíva domácích si posléze počínala velmi dobře, když pohlídala náběh hostů do vápna. Ter Stegen si tak již staví míč k odkopu.

31.

Následně si Luís Suárez vykoledoval druhou žlutou kartu pro Real po zákroku na svou osobu. Tentokrát ji uviděl Rafael Varane.

32.

Poté ještě došlo k drobné výměně názoru mezi Albou a Modrićem. Ovšem v zápase tohoto typu se nejedná o jev neobvyklý. Sudí vše vyřešil ústní domluvou.

34.

Benzema nyní velmi dobře zastavil svůj postup, jelikož byl vepředu pouze on s Ronaldem. Real se tak rozhodl pro postupnou kombinaci na polovině Barcy.

35.

Následně se přeci jen protlačil k centru Marcelo. Jenže jeho nabídka přeletěla nad hlavami všech přítomných ve vápně Barcelony, která poté balón vyváží do bezpečí.

36.

Gareth Bale nyní poslal k zemi Andrése Iniestu, za což se domácímu kapitánovi okamžitě omlouvá.

37.

Umtiti se po Messiho centru ocitl ve stoprocentní šanci na rohu malého vápna, odkud však bránu Navase přestřelil. Celý vzruch však byl zbytečný, jelikož sudí odmávali a odpískali ofsajd domácího stopera.

38.

Nyní byli hráči ve vápně domácích jako na tenise, jelikož přihlíželi, jak několik centrů z každé strany míjí velký čtverec. Druhý centr Marcela poté dosedl na hlavu Ronalda, jenž hlavičkoval trochu v záklonu a míč nakonec skončil na horní síti.

40.

Jordi Alba dalším centrem nastřelil jen Nacha a odražený míč sebral pro své barvy navrátivší se Gareth Bale.

41.

Následuje odkop od brány ter Stegena. Před ním si totiž Karim Benzema zasekl míč na pravačku a z levé strany vápna technickým obstřelem minul zadní tyč.

42.

Zajímavá šance se nyní rýsovala na domácí straně. Coutinho vynikající průnikovou přihrávkou vyslal za obranu Messiho, jehož velkou šanci zlikvidoval včasným výběhem Keylor Navas.

43.

Tak pozor, na trávníku to začíná vřít! Suárez, který zůstal ležet na hrací ploše po zákroku Ramose, vyletěl jako čertík z krabičky, když mu hostující kapitán řekl od plic, co si o jeho pádu myslí. Celou situaci musí okamžitě uklidňovat hlavní sudí.

44.

A vyřešil to vskutku šalamounsky. Udělil žlutou kartu Sergiu Ramosovi i Luísi Suárezovi.

45.

Vzápětí přichází žlutý kartónek i pro Lionela Messiho, jenž dojel po odkopu Sergia Ramose. Ani argentinskému fotbalistovi se výrok pochopitelně nelíbí, ale nic s ním neudělá.

45+1

Barca nyní znovu obléhala šestnáctku Realu, avšak neúspěšně. Mezitím hlavní sudí nastavil v prvním poločase 2 minuty.

45+2

Gareth Bale posléze fauloval u lajny Umtitiho, z čehož plyne rozehrávka pro Barcelonu.

45+3

No tak to jsou věci! Ve třetí minutě nastavení je zde přímá červená karta pro Sergia Roberta, který po odehrání míče atakoval rukama do obličeje Marcela a předčasně se tak poroučí do sprch.

45+4

Přímý kop z dvaceti metrů si vzal na starost Ronaldo, jenž svým pokusem trefil jen dobře postavenou zeď.

45+4

První poločas skončil.

Je za námi velmi výživná úvodní půle. Barcelona se hned v 10. minutě ujala vedení, kdy vynikající centr Roberta usměrnil do sítě Luís Suárez. Jenže netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Postaral se o to, kdo jiný než Cristiano Ronaldo. Ten následně zahodil ještě několik tutovek, a tak skóre zůstalo až do závěru poločasu nezměněné. Co se však změnilo, tak je počet žlutých karet, který se v závěru pětačtyřicetiminutovky rozrostl. A aby toho nebylo málo, změnil se také počet hráčů na hřišti, jelikož se v nastaveném čase nechal vyloučit po úderu Marcela Sergio Roberto a druhý poločas tak slibuje zajímavou podívanou.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Oba celky připravily do druhé půle jednu změnu. Philippe Coutinho je nahrazen Nélsonem Semedem a na straně Realu dohrál Cristiano Ronaldo, na jehož místo přichází Marco Asensio.

47.

Hned v úvodu domácí ztratili míč na své polovině a Marcelo poté navedl balón až na hranici vápna, odkud však bránu ter Stegena přestřelil.

49.

Barca si posléze žádala odpískání Casemirova faulu, ale sudí byl opačného názoru, a tak se pokračuje ve hře bez přerušení.

50.

Velmi dobře nyní Benzema prostčil míč na Marcela, kterému se ještě podařilo odcentrovat, ale svým pasem trefil jen prvního bránícího hráče domácích.

51.

Nyní se však již faul na Andrése Iniestu píská. Barcelona okamžitě rozehrála a postupně dobývá obranu Realu.

52.

Barcelona si početní nevýhodou nedělala velkou hlavu a jde znovu do vedení! Suárez si sice v souboji s Varanem pomohl faulem, ale hra pokračovala. Míč následně předal LIONELI MESSIMU, jenž si s ním ve vápně Realu pohrál a poté přesnou ranou k levé tyči překonal Navase podruhé.

54.

Real se snažil o další rychlou odpověď, ale Benzema se poté nacházel v ofsajdu, který zastavuje atak hostů.

56.

Luís Suárez nyní dostal míč znovu do sítě, ale již předtím byl pískán ofsajd přihrávajícího Rakitiće, a tak branka nemůže platit.

57.

Poté se o slovo přihlásili znovu hosté. Jenže Nachův centr se vůbec nepovedl a míč tak skončil až u ter Stegena.

58.

Andrés Iniesta je za obrovského potlesku domácích tribun stažen ze hry. Zahraje si místo něj Paulinho.

59.

Paulinho se ihned zapojil do hry a byl ve středu dění. Na přihrávku zprava sice ve skluzu nedosáhl, ale poté se srazil s vybíhajícím Navasem. Ten zůstal chvíli ležet na hrací ploše, ale poté se zvedl a bude pokračovat ve hře.

60.

Fanoušci Barcelony si nyní žádali druhou žlutou kartu pro Sergia Ramose, který na polovině hřiště fauloval Ivana Rakitiće. Vše se však obejde bez dalšího karetního napomenutí.

62.

Nyní je to opět Barcelona, která i přes oslabení kombinovala na polovině Realu. Messi si navíc svou šikovností řekl o faul Casemira, který jej na dvaceti metrech poslal k zemi nedovoleně.

63.

Lionel Messi si vzal pochopitelně rozehrávku na starost, ale svou ranou nedokázal obstřelit zeď Realu Madrid.

64.

Asensio svou následnou přihrávkou do pokutového území našel pouze kopačky Umtitiho, který však vrátil balón na kopačky hostů.

65.

Bale sice nasadil jesličky Piquému při svém průniku ve vápně, ale poté jej od míče čistě odstavil Umtiti a ten posléze sebral do rukavic ter Stegen.

67.

Real nyní sice přišel o míč na hranici vápna, ale Lionel Messi byl ve středovém kruhu v obležení čtyř protihráčů a o balón tak přišel.

67.

Asensiovi se posléze volej vůbec nepovedl a Marcelo byl dobře odcloněn domácí obranou. Bude z toho tedy jen odkop od brány ter Stegena.

68.

Real následně znovu střídá. Pro dnešek má odpracováno Nacho a na zbytek zápasu se na trávník podívá Lucas Vázquez.

69.

Semedo si nyní dobře splnil defenzivní povinnosti, když zastavil na levé straně Karima Benzemu. Real však může alespoň vhazovat.

70.

To byla tutovka Barcelony! Lionel Messi se vyhnul ofsajdovému postavení a téměř z poloviny hřiště upaloval sám na Navase. Vracející Varane jej na poslední chvíli však stačil alespoň trochu vytlačit do strany a Messiho střelu na zadní tyč skvěle vytěsnil Navas na rohový kop.

71.

Real se následnému rohu dokázal ubránit a může tak již pomýšlet opět na útočení.

72.

Real nyní přidává druhý gól a podruhé tak dotahuje své manko! GARETH BALE si naběhl na přihrávku středem od Asensia a poté se naprosto fantastickou technickou střelou trefuje přesně k levé tyči.

74.

Suárez nyní zůstal chvíli ležet na trávníku, ale nejedná se o nic vážného, a tak se vzápětí zase hned zvedá.

75.

Marcelo po kontaktu v pokutovém území upadl, ale penalta se ani teď nekoná. Nutno říci, že nyní však sudí rozhodli špatně a skutečně se jednalo o faul Jordiho Alby. Hosté tak byli okradeni o pokutový kop.

76.

Gareth Bale poslal k zemi na polovině hřiště jednoho z domácích a vidí za to po zásluze žlutou kartu. Tu poté vyfasoval i Marcelo, nejspíše za nějaké nemístné protesty.

78.

Vázquez si vůbec nerozuměl s Modrićem, který se navíc pohnul na opačnou stranu. Ter Stegen tak bude moci odkopávat.

80.

Je před námi posledních deset minut plus případné nastavení. Závěr duelu slibuje rozhodně skvělou podívanou. Podaří se jednomu z týmů rozhodnout?

81.

Daleko od toho nebyl nyní Lionel Messi! Ten svůj obstřel z pravé strany vápna poslal jen těsně vedle vzdálenější tyče.

82.

A Messi byl opět v centru dění! Tentokrát pálil z velkého úhlu a pozorný Navas vyrazil míč na přední tyči na rohový kop.

83.

Ten ovšem Real v pohodě ubránil a již opět spěchá s míčem vpřed.

84.

Karim Benzema si poté naskočil na centr na malém vápně, odkud však hlavou v záklonu minul bránu ter Stegena.

84.

Real potřetí střídá. Toniho Kroose nahrazuje Mateo Kovačić.

85.

Další souboj Suárez-Ramos. Domácí útočník nyní fauloval hostujícího kapitána a hrát tak bude opět Real.

86.

Žlutou kartu poté uviděl barcelonský Ivan Rakitić a do konce již zbývá jen pár minut.

86.

A opět Ramos kontra Suárez. Nyní zůstal ležet na trávníku uruguayský forvard a celý stadion píská, jelikož hra pokračuje ve hře a Lucas Vázquez nehodlá zakopnout míč do autu.

87.

Tak až nyní je balón v zámezí. Vázquez to pořádně schytává od domácích hráčů a k Suárezovi spěchají lékaři Barcelony.

88.

Se Suárezem to však nebude nikterak vážné, jelikož ho sudí právě vpustil zpět na hřiště.

89.

Kovačić poté ostrým, ale podle všeho čistým skluzem připravil domácí o míč. Ten však po následném centru lapil do rukavic ter Stegen.

90.

Real nyní obléhá Barcelonu na její polovině, ale zatím si další šanci nevypracoval. Sudí mezitím nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1

Nepřesná přihrávka Marcela končí v zámezí a Barcelona bude moci vhazovat. Předtím se však ještě střídá.

90+2

Luís Suárez jde ze hry a přepouští své místo na zbylé okamžiky Pacu Alcácerovi.

90+3

Kovačic poté dobře zasáhl v defenzívě a na poslední chvíli vypíchl míč Paulinhovi na rohový kop.

90+4

Rakitićův centr hosté dokázal zneškodnit. Po následné střele zpoza vápna a teči domácích se navíc píská ofsajd Barcelony.

90+4

Asi poslední šanci Barcy zazdil Paulinho, který pokazil přihrávku na Rakitiće. Následně ještě poslední šance na druhé straně v podobě rohového kopu Realu.

90+5

Sudí navíc píská útočný faul Bílého baletu a je konec.

90+5

Utkání právě skončilo.

Slavné El Clásico je u konce a tradičně se bylo na co koukat. Hned v 10. minutě poslal Katalánce do vedení po centru Roberta Luís Suárez. Na jeho trefu však o čtyři minuty později odpověděl Cristiano Ronaldo a bylo srovnáno. Portugalský útočník poté ještě neproměnil několik svých šancí, a tak větší vzruch přišel až v závěru půle, kdy byl po úderu do obličeje Marcela vyloučen Sergio Roberto.

Do druhé půle již Real nastoupil bez Cristiana Ronalda, který musel přihlížet z lavičky druhému góle Barcelony. Tu poslal podruhé do vedení Lionel Messi. Jenže i na tento zásah Real dokázal reagovat. Na konečných 2:2 upravil Gareth Bale a Barca ani po 36 kolech nepoznala hořkost ligové porážky.